Mieszkańcy osiedla Łukasińskiego w Przemyślu nie chcą wytwórni asfaltu blisko domów. Obawiają się o swoje zdrowie

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

Mieszkańcy osiedla Łukasińskiego w Przemyślu nie chcą wytwórni asfaltu blisko domów. Obawiają się o swoje zdrowie

Norbert Ziętal

Mieszkańcy dużego osiedla Łukasińskiego w Przemyślu obawiają się, że w sąsiedztwie ich domów powstanie wytwórnia mas bitumicznych. Teoretycznie jest to możliwe. Na razie żaden podmiot nie wystąpił o pozwolenie na budowę takiego zakładu.

Asfalciarnia miałaby powstać w podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w południowej części Przemyśla. Pogłoski o tej budowie pojawiły się podczas niedawnego zebrania osiedlowego. Był na nim obecny zastępca prezydenta Przemyśla Bogusław Świeży, który potwierdził, że na terenie strefy działkę kupił z branży drogowej.

Wytwórnia asfaltu byłaby codziennym koszmarem dla ludzi

- Mieszkańcy naszego osiedla obawiają się, że w bezpośrednim sąsiedztwie ich domów, w strefie ekonomicznej powstanie wytwórnia mas bitumicznych. Jest to dla nas bardzo ważny problem. W imieniu mieszkańców pytam nie z ciekawości, lecz z powodu ich obaw i niepokojów

— podczas sesji Rady Miejskiej mówiła Krystyna Makara, przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 12 Łukasińskiego w Przemyślu.

W dalszej części m.in.:

  • czego obawiają się mieszkańcy
  • co wiadomo o inwestycji
  • czy budowa jest możliwa

 

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.