Mieszkańcy osiedli debatowali z policją

Czytaj dalej
Fot. Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis

Mieszkańcy osiedli debatowali z policją

Aleksandra Pasis

Grudziądzanie z południowych dzielnic sygnalizowali m.in. zakłócanie porządku i problemy w ruchu.

Podczas spotkania z mundurowymi poświęconemu tworzeniu mapy zagrożeń, mieszkańcy chętnie wskazywali nurtujące ich problemy.

- Na naszym osiedlu jest pełno bezdomnych. Śpią po klatkach schodowych, a z piwnic robią sobie toalety. Zdarzają się też włamania - alarmowali lokatorzy z bloków na Lotnisku.

Mieszkaniec os. Rządz natomiast prosił policjantów o zwrócenie uwagi na grupy młodzieży, które zbierają się na placu przy ul. Gąsiorowskiego. - Piją, palą i hałasują - twierdził mężczyzna.

Grudziądzanie z południowej części miasta zgłaszali również problemy związane z ruchem drogowym.

Andrzej Burkiewicz, kierownik administracji os. Rządz: - Proszę, by ustawić znak ograniczenia prędkości do 30 km/h przy wjeździe na osiedle od strony ul. Gąsiorowskiego i ograniczenia ruchu dla samochodów ciężarowych.

Dariusz Wojtaś z „drogówki”: - Będziemy o to wnioskowali. Zdecydowanie wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa, tym bardziej że po remoncie ul. Sobieskiego powstały dodatkowe miejsca parkingowe i przy ograniczeniu prędkości łatwiej będzie włączać się do ruchu.

- Czy ulice Toruńska i Mickiewicza są otwarte dla ruchu? Mamy wrażenie, że z zakazów jazdy ludzie nic sobie nie robią. Samochody jeżdżą tymi traktami i parkują! - denerwowali się przybyli na spotkanie.

Mieszkańcy os. Lotnisko dorzucali: - Ludzie „na szago” przechodzą do lasu przez czteropasmową ulicę Warszawską! To bardzo niebezpieczne!

- Będziemy tam częściej - do obu sygnałów odniósł się st. asp. Dariusz Wojtaś.

Zaniepokojony statystykami policyjnymi dotyczącymi przestępstw narkotykowych, nauczyciel jednej ze szkół średnich dopytywał: - Czy liczba „91” nie jest zbyt niska? Wydaje mi się, że nie odzwierciedla ona skali problemu w mieście.

Marzena Solochewicz - Kostrzewska, oficer prasowy policji: - My działamy, ale zachęcamy do większej współpracy z nami. Przekazujcie nam informacje jeśli widzicie podejrzane osoby na terenie szkół, bo zdarza się, że my nie raz dowiadujemy się o czymś jako ostatni.

Zgodnie z zapowiedzią funkcjonariuszy, mapa zagrożeń opracowana w oparciu o sygnały mieszkańców, będzie gotowa na przełomie lutego i marca.

Aleksandra Pasis

Pracuję w grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.