Obwodnica rośnie, jak grzyby po deszczu. Przyszedł czas na zaprojektowanie organizacji ruchu na jej czterech węzłach.
- Zależy nam, aby to właśnie inowrocławianie pomogli stworzyć nazwy kierunkowe. Zastosowane zostaną one na węzłach obwodnicy, przy wjazdach do naszego miasta - apeluje Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.
Z prośbą o przedstawienie propozycji w zakresie tzw. informacji kierunkowej na węzłach w Tupadłach, Jacewie, Latkowie i Sławęcinku zwrócił się do władz miasta inwestor, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wystąpienie związane jest z opracowywaniem projektu stałej organizacji ruchu na wspomnianych węzłach.
- W każdym z tych czterech miejsc trzeba zamieścić tablice z podstawowymi informacjami o przebiegu dróg głównych, a także o wjeździe do Inowrocławia - dodaje prezydent.
Informacja wjazdowa nie powinna zawierać jedynie określenia Inowrocław. Musi mieć dopowiedzenie. Na przykład na węźle w Tupadłach mogło by być napisane „Inowrocław Południe”. - Jednak niekoniecznie musi być to strona świata. Można użyć nazwy osiedla, do którego wjeżdżać będzie się tą drogą lub innego charakterystycznego miejsca albo obiektu w tej części Inowrocławia - podpowiadają urzędnicy.
Pomysły należy zgłaszać do urzędu telefonicznie, drogą mailową, poprzez Facebooka lub osobiście w Biurze Obsługi Interesanta. - Nasza obwodnica rośnie bardzo szybko. Każdy może mieć swój wkład w tę trasę, choćby poprzez podpowiedzenie nazwy, która oficjalnie funkcjonować będzie na tablicy informującej o organizacji ruchu w okolicy węzłów. Na propozycje czekamy tylko do 10 marca - zwraca uwagę prezydent.
Wszystkim zainteresowanym postępami w budowie radzimy zajrzeć na stronę GDDKiA, www.obwodnica- inowroclawia.pl. Przede wszystkim warto obejrzeć dwa lotnicze filmiki. Jeden z grudnia ub. r., a drugi ze stycznia br. Dopiero z góry widać, ile już udało się zrobić. Trasa jest nie tylko wytyczona, ale w znacznej części ma już pokryte asfaltem jezdnie. Wrażenie, super.
W tej chwili, drogowcy skupiają się przede wszystkim na budowie mostów. Można to sprawdzić nie tylko na wspomnianej stronie. Wystarczy wybrać się do Sikorowa czy Jacewa. Tam najlepiej widać wznoszone konstrukcje.