Mieszkanka: po przesunięciu przystanku w Zielonej Górze Raculi wysiadanie jest tutaj mniej bezpieczne. Czy możliwe są jeszcze jakieś zmiany?

Czytaj dalej
Fot. Natalia Dyjas
Natalia Dyjas-Szatkowska

Mieszkanka: po przesunięciu przystanku w Zielonej Górze Raculi wysiadanie jest tutaj mniej bezpieczne. Czy możliwe są jeszcze jakieś zmiany?

Natalia Dyjas-Szatkowska

Nasza Czytelniczka poprosiła o interwencję w sprawie przystanku autobusowego w Zielonej Górze Raculi. Autobus zatrzymywał się wcześniej na ul. Głogowskiej w zatoczce. Teraz - bezpośrednio na ulicy. A mieszkanka twierdzi, że przez to jest niebezpieczniej.

- Wcześniej autobus, który zatrzymywał się przy ul. Głogowskiej w Raculi, wjeżdżał w zatoczkę - zadzwoniła do nas Czytelniczka. - Pasażerowie mogli bezpieczniej wysiąść, było więcej miejsca. Teraz przystanek przeniesiono. Autobus zatrzymuje się na ulicy, przy wysiadaniu jest mało miejsca. Jest po prostu mniej bezpiecznie. Kto to tak wymyślił? Czy da się to jeszcze zmienić?

Gorzów Wlkp. Kierowca MZK przejeżdża przez skrzyżowanie ul. Piłsudskiego i Czereśniowej tuż przed ruszającymi autami

Powstał market, trzeba było zachować płynność ruchu

O interwencję w tej sprawie poprosiliśmy radnych, na co dzień działających m.in. w Zielonej Górze Raculi. Z pytaniem zwróciliśmy się też do magistratu.

Dlaczego w ogóle przystanek przy ul. Głogowskiej przeniesiono?

- Zmiana lokalizacji przystanku autobusowego związana jest z koniecznością zapewnienia odpowiedniej płynności ruchu oraz poziomu bezpieczeństwa na wysokości działki, na której wybudowano market handlowy - wyjaśnia Monika Zapotoczna, dyrektor departamentu komunikacji społecznej. - Dla istniejącego zjazdu do tego obiektu, zważywszy na aktualne i docelowe natężenie ruchu, konieczne było wydzielenie dodatkowego pasa do skrętu w lewo, wystąpiła konieczność przeniesienia dotychczasowego przystanku autobusowego.

Na ten cel wykorzystano powierzchnię zatoki autobusowej i zaadaptowano ją na pas ruchu.

- Przystanek został przesunięty, bez wydzielania dodatkowej zatoki, co z punktu widzenia komfortu pasażerów jest korzystne i nie powoduje utrudnień w ruchu - twierdzi Monika Zapotoczna. - Nowa lokalizacja przystanku w okolicach posesji sama w sobie nie powoduje zagrożenia i jest zjawiskiem powszechnym na terenie Nowego Miasta. Aktualne nie planuje się jej zmiany.

Zobacz też: Posypią się mandaty za brak maseczek w autobusach MZK

Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.