Klaudia Tajs

Mija 90 lat budowy stałego mostu kolejowego na Wiśle. Most połączył Zalesie Gorzyckie i Nowy Kamień

Na zdjęciach możemy zobaczyć most drewniany wybudowany przez Austriaków po którym porusza się pociąg - tuż za nim nowy most w budowie jest rok 1927. Fot. autor Na zdjęciach możemy zobaczyć most drewniany wybudowany przez Austriaków po którym porusza się pociąg - tuż za nim nowy most w budowie jest rok 1927.
Klaudia Tajs

Jan Tabor mieszkaniec Zalesia Gorzyckiego podzielił się z nami niesamowitą historią związaną z budową mostu na Wiśle w Zalesiu Gorzyckim. Swoje wspomnienia dokumentuje starymi fotografiami.

11 lutego 1928 roku biskup sandomierski Marian Ryx w obecności Ministra Komunikacji Pawła Romockiego, przedstawicieli Sztabu Generalnego, miejscowych władz administracyjnych i kolejowych poświęcił nowo wybudowany żelazny most kolejowy na rzece Wiśle łączący miejscowości Zalesie Gorzyckie i Nowy Kamień, w gminie Dwikozy, w powiecie sandomierskim.

Jan Tabor mieszkaniec Zalesia Gorzyckiego podzielił się z nami niesamowitą historią związaną z budową mostu na Wiśle w Zalesiu Gorzyckim. Swoje wspomnienia dokumentuje starymi fotografiami.   

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Klaudia Tajs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.