Młodzi aktorzy z Torunia i okolicy. Jest o nich coraz głośniej

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski / Polska Press
Paulina Błaszkiewicz

Młodzi aktorzy z Torunia i okolicy. Jest o nich coraz głośniej

Paulina Błaszkiewicz

Krystian Pesta, Paulina Walendziak i Mateusz Burdach to troje aktorów z regionu, których możemy oglądać w filmach, serialach i przedstawieniach.

10 kwietnia będą emitowane premierowe odcinki serialu „Korona Królów” z udziałem Mateusza Burdacha. Pochodzący z Zamku Bierzgłowskiego aktor, jesienią pojawi się też w trzecim sezonie serialu „Wojenne dziewczyny”, a za kilka dni zagra u Moniki Strzępki w jej najnowszym przedstawieniu pt. „Płatonow”.

- Teatr wyzwala w aktorze emocje, każe sięgać do najgłębszych zakamarków psychiki, odnajdować w sobie przestrzenie, o których istnieniu często nawet nie wiemy - mówi Mateusz Burdach.

Zaczęło się od muzyki

Młody aktor jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Umiejętności dramatyczne kształcił w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie pod okiem m.in. Andrzeja Domalika, Wojciecha Malajkata, Jana Englerta, Anny Seniuk, Krzysztofa Majchrzaka, i Macieja Stuhra.

Mateusz Burdach przygodę ze sceną zaczął od przedstawień muzycznych. Sprawdził się również w repertuarze szekspirowskim - słynnych „Wesołych kumoszkach z Windsoru”.

Zobacz także: Olga Bołądź w Toruniu na spotkaniu po filmie "Człowiek z magicznym pudełkiem"

Wystąpił też w przebojowym przedstawieniu „Czarownice z Eastwick” stołecznego Teatru Syrena, u boku Ewy Skibińskiej pojawił się w spektaklu „Tatarak”. Wyjątkowym wydarzeniem artystycznym w jego aktorskim dorobku był udział w przedstawieniu „Dziady-Widma” w reżyserii Ryszarda Peryta, na podstawie utworów Adama Mickiewicza i Stanisława Moniuszki. Aktor wystąpił u boku artystów Polskiej Opery Królewskiej. Kolejny aktor z regionu, o którym mówi się coraz głośniej to Krystian Pesta, absolwent Łódzkiej Filmówki.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Paulina Błaszkiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.