Młodzi mają głos. I to jaki! Za nami festiwal piosenki angielskiej

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała / GL
Natalia Dyjas

Młodzi mają głos. I to jaki! Za nami festiwal piosenki angielskiej

Natalia Dyjas

Znamy już zwycięzców konkursu piosenki angielskiej, który z roku na rok przyciąga coraz więcej młodych ludzi, gotowych szlifować swe umiejętności.

- Organizujemy ten konkurs już ósmy raz, bo przede wszystkim zależy nam na promocji młodych talentów - mówi jedna z organizatorek konkursu piosenki angielskiej „Fly high”, Ilona Stankiewicz. - Ale ważne jest też dla nas to, by młodzi ludzie poprzez ten konkurs uczyli się języka angielskiego w całkiem przyjemny sposób. Mogą oni, dzięki piosence, wzbogacić swoją leksykę i szlifować wymowę w obcym języku. Chcemy też wspierać realizowanie marzeń i uczyć młodzież jak walczyć ze stresem, bo występ na scenie jest dla nich ważnym wydarzeniem.

Do tegorocznego finału konkursu „Fly high”, organizowanego przy współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim, Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury i Regionalnym Centrum Animacji Kultury dostało się 18 osób z całego województwa.

- Co ciekawe na widowni w tym roku zasiedli uczestnicy z poprzednich lat - mówi Ilona Stankiewicz. - W rozmowach podkreślali oni, że te występy były dla nich ciekawym doświadczeniem. Początkiem czegoś nowego...

Ostatecznie pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Julia Aramowicz. Na drugiej pozycji uplasował się Dominik Fijałkowski, trzecie miejsce oraz nagrodę publiczności zdobyła Weronika Bejman. Zaś Kamil Wołczek i Roksana Czerniec otrzymali od jury wyróżnienia. Gratulujemy nie tylko zwycięzcom. Brawa należą się wszystkim uczestnikom, którzy mieli odwagę wystąpić przed licznie zgromadzoną publicznością.

Natalia Dyjas

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.