MPO gotowe na zimę. Tysiące ton piasku i soli czekają w pogotowiu

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Szymon Spandowski

MPO gotowe na zimę. Tysiące ton piasku i soli czekają w pogotowiu

Szymon Spandowski

Tym razem zima nie zaskoczy toruńskich drogowców. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zamówiło specjalne prognozy pogody.

Największe złoża soli w regionie znajdują się w Ciechocinku i Inowrocławiu. Sporo jej jest również w Toruniu na Mokrem, gdzie swoją siedzibę ma Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Wyrosła tu słona biała góra.

Liczby zimowe

- W tym roku do sezonu zimowego jest gotowych 100 naszych pracowników - mówi prezes toruńskiego MPO, Piotr Rozwadowski. - Mamy do dyspozycji 52 specjalistyczne pojazdy i 20 koksowników na silne mrozy. Zapewniliśmy dostawy 8.400 ton soli i 2.400 ton piasku.

Większość zimowej floty MPO tworzą pługosolarki oraz ciągniki z pługami i rozsypywarkami. Firma dysponuje również m.in. ładowarki a także pojazdy do wywozu śniegu.

- Nasza spółka utrzymuje zimą 900 km tras. To odległość taka, jak od Świnoujścia do Przemyśla - dodaje Piotr Rozwadowski. - To Polska przejechana wszerz, bo wzdłuż, czyli na przykład od Gdańska do Zakopanego, to „zaledwie” 690 kilometrów.

Trasy te są podzielone na cztery grupy. W pierwszej kolejności odśnieżane są m.in. mosty, wiadukty oraz główne arterie komunikacyjne - ul. Grudziądzka, Kościuszki, Szosa Chełmińska, Szosa Lubicka, ul. Buszczyńskich, Łyskowskiego, Rydygiera i drogi wylotowe z miasta. Długość dróg pierwszej i drugiej kolejności odśnieżania sięga niemal 600 kilometrów.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Szymon Spandowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.