MZD. Remonty w Toruniu. Gdzie i kiedy?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Paweł Kędzia

MZD. Remonty w Toruniu. Gdzie i kiedy?

Paweł Kędzia

Dopiero przy piątym podejściu zostanie rozstrzygnięty przetarg na przebudowę placu bpa Chrapka. Wkrótce zapadnie decyzja, co z ul. Długą. Już rozgrzebane są Szosa Chełmińska i ul. Łódzka. Wkrótce drogowcy wejdą na plac budowy na ul. Turystyczną i Podmurną.

Nie jest łatwe życie kierowców w Toruniu. A trudności przybywa. Trwają prace na ulicy Łódzkiej, a część Szosy Chełmińskiej w ogóle zamknięto, skazując mieszkańców Wrzosów na objazdy.

- Wiele prac na Szosie Chełmińskiej musiało poczekać do czasu, aż zostanie dopuszczona do ruchu ulica Polna - wyjaśnia Tomasz Królak, kierownik robót z firmy Skanska, który odpowiada za przebudowę Szosy Chełmińskiej.

Po pięciu miesiącach na ostatniej prostej jest nareszcie przetarg na przebudowę placu bpa Chrapka. Na newralgicznym skrzyżowaniu, gdzie często dochodzi do wypadków, ma powstać pionierskie w skali kraju rozwiązanie, pierwsze rondo turbinowe przecięte torami tramwajowymi.

Nowatorska koncepcja przysporzyła wiele problemów. Pierwotny termin - 30 maja - urzędnicy przekładali czterokrotnie ze względu na dużą liczbę pytań do projektu. Ostatecznie zainteresowane firmy mogą składać oferty do najbliższego piątku.

Ciągnący się przetarg pokrzyżował plany szefostwa Miejskiego Zarządu Dróg, by dużą część prac przeprowadzić w martwym okresie wakacyjnym. Oby przed rozpoczęciem robót w tym miejscu udało się ukończyć choć Szosę Chełmińską...

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Paweł Kędzia

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.