Na co miasto przeznaczy pieniądze ze sprzedaży gruntów?

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski/archiwum
Mirosława Kruczkiewicz-Siebers

Na co miasto przeznaczy pieniądze ze sprzedaży gruntów?

Mirosława Kruczkiewicz-Siebers

Ponad 43 mln zł w ciągu kilku dni - tyle ostatnio pozyskał budżet Torunia ze sprzedaży 16 działek w obrębie miasta.

Najnowsza transakcja opiewa na 22 635 100 zł. Za tę sumę Toruń sprzedał 11 działek inwestycyjnych przy ul. Równinnej 34/Kociewskiej 33-41. Ich łączna powierzchnia wynosi 28,76 ha. Jak na swojej stronie poinformował Urząd Miasta, nabywcy to firmy lokalne i pochodzące z regionu, a także jedna firma z siedzibą w Warszawie.

Tajemniczy inwestorzy

- Mogę powiedzieć jedynie, że ten teren przeznaczony jest pod obiekty usługowe i produkcyjne, składy i magazyny. Na tym etapie inwestycji nabywcy gruntów nie są skorzy do ujawniania konkretnych planów zagospodarowania gruntu. Oczywiście nie ma mowy o budownictwie mieszkaniowym, co więcej, można tu zlokalizować tzw. działalność uciążliwą, czyli na przykład plac, na który zjeżdżają ciężkie samochody wyładowujące, powiedzmy, rusztowania - mówi Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, część działek przy Równinnej kupiła firma „LUX”. Firma jednak nie potwierdza tej informacji. „LUX” specjalizuje się w budowie i wynajmie hal produkcyjnych, magazynów, obiektów na centra logistyczne itp. Ma takie m.in. przy ulicach Mazowieckiej, Chrobrego, Polnej, Kanałowej, w sąsiedztwie sprzedanych właśnie działek.

Zapłacili dwa razy więcej

Pozostało jeszcze 42% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mirosława Kruczkiewicz-Siebers

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

bienkowski

Miasto zrobiło dobry interes?!? Czy Pani redaktor w ogóle wie o czym pisze? Wszystkie działki na Kociewskiej zostały sprzedane za 70-80 zł za m2. To chyba jednak trochę żart, ceny działek przemysłowych w Toruniu zaczynają się od 200 zł za m2. W artykule nie ma słowa na ten temat. Co z tego że 20 mln, skoro cena za 1m trochę niska. A ja jestem np. ciekaw co na to tzw. "toruńscy radni" chyba powinni być bardziej zaangażowani w kwestii racjonalnego gospodarowania miejskimi zasobami ?!? Jeżeli wystawia się do jednego przetargu działki o powierzchni 28 ha to chyba raczej nie po to aby zarobić konkretne pieniądze z ich sprzedaży. Czy cena wywoławcza (bardzo niska cena wywoławcza) została przelicytowana i w jakiej wysokości ?!?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.