Szymon Spandowski

Na obrzeżach Piernikowego Miasteczka może stanąć chatka wcale nie z piernika

Tak mógłby wyglądać budynek przy podmurnej 62-66 Fot. www.homeexpert.com.pl Tak mógłby wyglądać budynek przy podmurnej 62-66
Szymon Spandowski

Za nieco ponad milion złotych można kupić działkę przy ul. Podmurnej 62-66 w Toruniu. Zgodnie z wydanymi przez magistrat wytycznymi, w tym miejscu będzie można postawić budynek wielorodzinny z funkcją usługową. Podmurna 62 to również adres Piernikowego Miasteczka.

Zakończona kilka lat temu gruntowna modernizacja toruńskiego Piernikowego Miasteczka kosztowała niemal 900 tysięcy złotych. Magistrat jest dumny z efektów i słusznie, nie jest jednak właścicielem całego placu zabaw, ponieważ w 2006 roku sprzedał prywatnemu przedsiębiorcy pas ziemi wzdłuż ulicy Podmurnej, gdzie dziś znajduje się m.in. plac do minigolfa.

Właściciel działki wystawił ją właśnie na sprzedaż, razem z wydanymi kilkanaście dni temu przez Urząd Miasta warunkami zabudowy oraz pobłogosławioną przez miejskiego konserwatora zabytków koncepcją budynku, który miałby tu stanąć.

Na działce o trzydziestu pięciu metrach długości i sześciu metrach szerokości można zbudować dom mieszkalny wielorodzinny z funkcją usługową. Obiekt musi być przykryty dwuspadowym dachem i nie może przekraczać 11,8 metrów wysokości. W tym przypadku jednak to nie wysokość jest najważniejsza, ale jego długość. Budynek odetnie plac zabaw od ulicy Podmurnej, w jaki sposób w takim razie będzie się można przedostać do Piernikowego Miasteczka? Czy i jak zadbali o to urzędnicy wydając właścicielowi gruntu decyzję o warunkach zabudowy?

- W treści wyżej wymienionej decyzji umieszczono zapis o nakazie realizacji przejścia i przejazdu na działce nr 91/1 , czyli teren Piernikowego Miasteczka - zapewnia Maria Wesoła z magistrackiego Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji.

Ogłoszenie o sprzedaży działki przy ulicy Podmurnej w Toruniu, wraz z ilustracjami przedstawiającymi koncepcję jej zabudowy, pojawiło się na stronie Biura Nieruchomości Home Expert. Jak już wspominaliśmy, nie jest to wizualizacja gotowego projektu, ale zaakceptowana przez konserwatora ogólna propozycja zagospodarowania tego terenu. Ewentualny nabywca, jeżeli będzie chciał coś w tym miejscu wybudować, będzie musiał zlecić opracowanie projektu, który będzie się mieścił w już określonych ramach i zostanie zatwierdzony przez miejskiego konserwatora zabytków.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Spandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.