Tomasz Kapica

Na opolskich wsiach coraz częściej nie ma gdzie robić zakupów

Barbara Kowalewska, mieszkanka Brzeziec: - Nie ma jak zrobić tutaj zakupów, trzeba jechać aż do Kędzierzyna. Fot. Tomasz Kapica Barbara Kowalewska, mieszkanka Brzeziec: - Nie ma jak zrobić tutaj zakupów, trzeba jechać aż do Kędzierzyna.
Tomasz Kapica

W Brzeźcach mieszkańcy z radością czekają na ponowne otwarcie sklepu. Gmina wyłożyła nawet na niego pieniądze. Niestety, to wyjątek, takich placówek ubywa.

We wsi Brzeźce (gmina Bierawa, powiat kędzierzyńsko-kozielski) sklepu nie ma od dwóch lat. Handlowcy się do prowadzenia takiej placówki nie palili, bo nie widzieli w tym interesu.

- Młodzi to sobie jakoś radzą, bo mają samochody i jadą na zakupy do miasta kilka kilometrów - opowiada Barbara Kowalewska, mieszkanka Brzeziec. - Ale dla starszych to duży problem. Niektórzy jeżdżą rowerem, ale niewiele można wówczas zabrać ze sobą zakupów.

  • Na opolskich wsiach jest coraz mniej sklepów, problem dotyczy praktycznie wszystkich powiatów.
  • Problem dotyczy nie tylko wsi, ale również peryferyjnych osiedli dużych miast.
Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Pracuję w Nowej Trybunie Opolskiej od 20 lat. Zaczynałem jako terenowy reporter w Kędzierzynie-Koźlu a dziś mam zaszczyt kierować redakcją największego serwisu internetowego w województwie i jedynego dziennika regionalnego ukazującego się na Śląsku Opolskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.