Na remontowanym moście im. Piłsudskiego w Toruniu wprowadzono ruch wahadłowy

Czytaj dalej
Fot. Olkowski
Marek Nienartowicz

Na remontowanym moście im. Piłsudskiego w Toruniu wprowadzono ruch wahadłowy

Marek Nienartowicz

W nocy z wtorku na środę na remontowanym moście im. Piłsudskiego w Toruniu został wprowadzony ruch wahadłowy. Obowiązuje tylko w godzinach od 21 do 6 rano. Taka sytuacja potrwa do piątkowego poranka.

Na moście generalny wykonawca remontu, czyli konsorcjum firm Intop z Warszawy i Euro-Dramal z Kamiennej Góry rozpoczął frezowanie nawierzchni na zamkniętym dla ruchu zachodnim pasie jezdni.

- Dla zapewnienia bezpieczeństwa robót, nocami wyłączany jest sąsiedni pas – wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

Sąsiednim pasem przez ostatnie tygodnie jeżdżą pojazdy w stronę lewobrzeża. Przy jego zamknięciu cały ruch został skierowany na pas wschodni, od strony starówki. Trzeba tu było wprowadzić ruch wahadłowy, sterowany przez sygnalizację świetlną. Taka sytuacja potrwa od nocy z wtorku na środę, w sumie przez trzy noce, do piątkowego poranka, za każdym razem od godziny 21 do 6 rano. To rozwiązanie ma powodować minimalne komplikacje. W nocy ruch na moście jest przecież nieduży.

Przypomnijmy, że warta około 122,8 miliona złotych inwestycja jest obecnie na II etapie realizacji. Prace trwają na zamkniętym obecnie dla ruchu zachodnim pasie jezdni na moście. Obejmują między innymi rozbudowę chodnika, tzw. reprofilację płyty jezdni i ułożenie nowej nawierzchni drogowej.

Dodajmy, że od soboty 4 lipca kierowcy muszą się liczyć z innym utrudnieniem w pobliżu mostu. Zmieni się bowiem organizacja ruchu drogowego w rejonie dobiegającej do przeprawy alei św. Jana Pawła II. Zamknięty zostanie wyjazd z ul. Ślimak Getyński właśnie w al. św. Jana Pawła II. Zjazd z mostu w ul. Ślimak Getyński będzie możliwy na obecnie obowiązujących zasadach. Te zmiany są elementem innej wielkiej inwestycji przebudowy układu komunikacyjnego w centrum Torunia.

Marek Nienartowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.