Najpierw badania archeologiczne, a potem budowa podziemnych śmietników w Grudziądzu

Czytaj dalej
Fot. Aleksandra Pasis
(PA)

Najpierw badania archeologiczne, a potem budowa podziemnych śmietników w Grudziądzu

(PA)

Najpierw badania archeologiczne, a potem pozwolenia na budowę - taki jest plan. Prace odbywają się przy ul. Szkolnej, gdzie docelowo ma zostać wybudowany pierwszy w mieście system podziemnych śmietników.

Archeolodzy prowadzą prace wykopaliskowe. Natrafili już na różne „skarby”. M.in. naczynia i sprzęt militarny.

- Na razie udało się nam ściągnąć nawarstwienia z XX wieku. Nie dokopaliśmy się jeszcze do poziomu z okresu nowożytnego i średniowiecznego - mówi o postępie prac Andrzej Gackowski, archeolog. - Materiał, który wykopaliśmy pochodzi z okresu powojennego. Zobaczymy, co jeszcze uda się znaleźć.

To co już zostało wydobyte zostanie oczyszczone, udokumentowane i przekazane do muzeum w Grudziądzu i najprawdopodobniej trafi na ekspozycję.

Gdzie jeszcze ma funkcjonować podziemny system gromadzenia odpadów? Ile będzie kosztować ta inwestycja? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(PA)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.