Sławomir Bobbe

Największe inwestycyjne niewypały w Bydgoszczy

Tor do kajakarstwa górskiego to jeden z przykładów źle wydanych pieniędzy. Fot. Dariusz Bloch Tor do kajakarstwa górskiego to jeden z przykładów źle wydanych pieniędzy.
Sławomir Bobbe

Grube miliony wydano na budowę ronda Kujawskiego i przejść pod nim. Dziś wydaje się grube miliony, by przejścia zlikwidować.

Rondo Kujawskie - jak zakładały projekty jeszcze z lat 80. - miało być skomunikowane z rondem Bernardyńskim linią tramwajową. W planach nie było mowy o konieczności obniżania jednego ronda i podwyższania drugiego, a przejścia podziemne miały obsłużyć zwiększony ruch pieszych. Wydano na ówczesne czasy potężne środki na ich budowę, dziś wydaje się miliony, by te przejścia zlikwidować. Co ciekawe, przynajmniej teoretycznie w ten sposób pogarsza się bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców. Przejście, zgodnie z wytycznymi Obrony Cywilnej, dozbrajano, by mogło służyć za schron dla około 600 osób. Rondo Kujawskie padło ofiarą nowoczesności, obecne tramwaje są dużo cięższe niż przewidywano w latach 80-tych i nie wtoczyłyby się na górę przy obecnym nachyleniu ulicy Kujawskiej.

W naszym mieście nie brakuje inwestycji, które są świadkiem inwestycyjnego szaleństwa, z którym nie wiadomo co teraz zrobić.

Najbardziej absurdalne inwestycje w Bydgoszczy? Czekamy na opinie - s.bobbe@express.bydgoski.pl

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.