Małgorzata Oberlan

Napis "Toruń" przesądzony, wiemy gdzie! To miejsce wybrali urzędnicy. Pracują jeszcze nad formą i zapowiadają konsultacje z mieszkańcami

Napis "Toruń" przesądzony, wiemy gdzie! To miejsce wybrali urzędnicy. Pracują jeszcze nad formą i zapowiadają konsultacje z mieszkańcami
Małgorzata Oberlan

Wielkoformatowy napis "Toruń" stanąć ma na Kępie Bazarowej. - To pozwoliłoby turystom fotografować się jednocześnie na tle instalacji oraz panoramy Starego Miasta - mówi rzeczniczka prezydenta.

Pomysł wielkoformatowego napisu "Toruń", który witałby turystów, albo w centrum miasto stanowił tło dla pamiątkowych zdjęć, rozpalił głowy internautów. W weekend na stronie "Nowości" poddaliśmy go pod dyskusję. Wniosek o zainstalowanie takiego napisu na ostatniej sesji Rady Miasta złożył radny Bartosz Szymański (Koalicja Obywatelska). Wcześniej, bo w sierpniu ubiegłego roku, wnioskował o to samo do prezydenta miasta radny Wojciech Klabun (PiS).

Inicjatywa samych mieszkańców

Obaj radni uważają, że taki napis - jak w Hollywood, Amsterdamie czy też w wielu polskich miastach - może się sprawdzić jako atrakcja dla turystów, ale i samych mieszkańców Torunia. Zwrócili na to uwagę zresztą sami torunianie, którym do gustu przypadł napis "Toruń" eksponowany podczas Bella Skyway Festival w 2018 roku. Pamiątkowe selfie robiły sobie przy nim rzesze festiwalowych gości. Radni podkreślają, że idea ustawienia podobnego napisu na stałe wyszła od samych mieszkańców.

Okazuje się, że Urząd Miasta Torunia ideę traktuje poważnie. - W urzędzie przeprowadzono analizę pod kątem optymalnego miejsca dla realizacji tego pomysłu. Ze względu m.in. na szczególną ochronę, pod jaką znajduje się toruńska starówka, w zgodnej opinii Wydziału Promocji i Turystyki, Biura Toruńskiego Centrum Miasta, Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz Miejskiej Pracowni Urbanistycznej najlepszą lokalizacją dla wspomnianej konstrukcji byłby punkt widokowy na Kępie Bazarowej. Taka lokalizacja pozwoliłaby turystom fotografować się jednocześnie na tle instalacji oraz panoramy Starego Miasta - przekazuje Magdalena Stremplewska, rzeczniczka prezydenta miasta.

Pozostało jeszcze 41% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

55,00 110,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.