Neuca i Apator wśród liderów polskiego biznesu. Toruńskie firmy w zestawieniu "Lista 2000"

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Grzegorz Kończewski

Neuca i Apator wśród liderów polskiego biznesu. Toruńskie firmy w zestawieniu "Lista 2000"

Grzegorz Kończewski

Neuca i Apator - te dwie toruńskie spółki giełdowe w tegorocznym zestawieniu Lista 2000 zwracają szczególną uwagę. I mogą mieć powody do zadowolenia.

Już po raz szesnasty „Rzeczpospolita” opublikowała Listę 2000, obejmującą największe polskie przedsiębiorstwa. By znaleźć się w tym doborowym towarzystwie, w 2016 roku trzeba było wykazać się rocznym przychodem w wysokości przynajmniej 100 mln zł. W tym roku - co nie było niespodzianką - na podium znalazły się Polski Koncern Naftowy Orlen, Jeronimo Martins Polska oraz PZU. Dodajmy, że tegoroczne zestawienie zostało przygotowane nieco inaczej niż wcześniejsze. Nie opiera się na ankietach wysyłanych do firm, źródłem większości danych jest wywiadownia gospodarcza Bisnode Polska.

Awans o cztery miejsca

Spośród kujawsko-pomorskich firm najlepiej wypadła reprezentująca branżę farmaceutyczną toruńska Neuca, która z przychodem w wysokości 6907 mln zł została sklasyfikowana na 35. pozycji, co - w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem - oznacza awans o cztery oczka. Neuca jako jedyna firma z naszego regionu znalazła się w pierwszej setce liderów polskiego biznesu, wyprzedzając miedzy innymi Polkomtel, T Mobile, Wartę, Pocztę Polską czy PKP Polskie Linie kolejowe.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grzegorz Kończewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.