Niektórych leków w bydgoskich aptekach nie znajdziemy

Czytaj dalej
Fot. Adrian Tomczyk/Archiwum Polska Press
Marta Mikołajska

Niektórych leków w bydgoskich aptekach nie znajdziemy

Marta Mikołajska

Jeżeli nie znajdziemy potrzebnego leku w aptece, warto poprosić o pomoc farmaceutę. Przeważnie pomoże. Choć nie zawsze ma taką możliwość. Pamiętajmy też, że lepiej zapytać bezpośrednio w aptece, gdyż internetowe źródła nie zawsze są rzetelne.

W ubiegłym tygodniu Naczelna Izba Aptekarska poinformowała o nasilającym się problemie związanym z brakiem dostępności do niektórych leków wydawanych na receptę, w tym stosowanych w chorobach, jak np. tarczyca, cukrzyca czy nadciśnienie. Sprawdziliśmy, jak sytuacja ta przedstawia się w Bydgoszczy. W tym celu zadzwoniliśmy do kilku wybranych aptek, pytając farmaceutów o dostępność wybranych najczęściej poszukiwanych leków.

Sprawdzić można w Internecie

W pierwszej kolejności skontaktowaliśmy się z apteką znajdującą się przy ul. Gdańskiej 1, gdzie udało nam się dodzwonić za pierwszym razem. Tam zapytaliśmy o leki: Xarelto (przeciwzakrzepowy), Berodual (przeciw astmie) i Spiolto Respimat (POChP). Farmaceuta poinformował nas, iż wszystkie te leki są dostępne. Dowiedzieliśmy się także o ich cenach. Kiedy „klientka”

Jakich leków brakuje w bydgoskich aptekach? Gdzie dowiadywać się o dostępności medykamentów? Czytaj dalej...

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.