Bartosz Tietz, Muzeum Ziemi Wschowskiej

Nieodzyskana Wschowa. Przeczytaj o losach miasta

Nawet miejscowi Niemcy byli pierwotnie gotowi zaakceptować takie rozwiązanie Fot. oryginał w zbiorach J. Skrzypczaka Nawet miejscowi Niemcy byli pierwotnie gotowi zaakceptować takie rozwiązanie
Bartosz Tietz, Muzeum Ziemi Wschowskiej

Polskie dowództwo wojskowe przewidywało zajęcie Wschowy w nocy z 8 na 9 stycznia

Siódmego stycznia 1919 r. aresztowano około 40 wschowian zaangażowanych w organizację polskiego ruchu niepodległościowego. W związku z 99. rocznicą tych wydarzeń oraz ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości warto przypomnieć te mało znane wydarzenia i ich bohaterów - niekiedy zupełnie zapomniane dziś postacie.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Tietz, Muzeum Ziemi Wschowskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.