Justyna Wojciechowska-Narloch

Niepełnosprawny pies Stevie jest już gotowy na nowy dom. Potrzebuje dobrego pana, który go naprawdę pokocha

Zwierzęta Niepełnosprawny pies Stevie jest już gotowy na nowy dom. Potrzebuje dobrego pana, który go naprawdę pokocha Fot. Archiwum Zwierzęta Niepełnosprawny pies Stevie jest już gotowy na nowy dom. Potrzebuje dobrego pana, który go naprawdę pokocha
Justyna Wojciechowska-Narloch

Ta historia może się skończyć happy-endem. Niewidomy i mocno zabiedzony pies doszedł do siebie po wielkiej traumie. Teraz czeka na adopcję. Osoby zainteresowane adopcją Steviego powinny kontaktować się z toruńskim schroniskiem, telefon: 56 622 48 87.

Szczeka krótko, ostrzegawczo, skutecznie odstrasza intruzów, lubi inne psy, nie przeszkadza mu obecność kotów, dobrze reaguje na dzieci, niczego nie niszczy i daje sobie radę na spacerach. W taki sposób na Facebooku promowany jest pies Stevie, który po operacji oczu jest już gotowy na nowy dom. I choć udało się zachować jedną z gałek ocznych, to zwierzę niestety nie widzi.

- Nie ma wątpliwości, że to kaleki pies, ale opieka nad nim nie powinna być jakimś szczególnym wyzwaniem - mówi Agnieszka Szarecka, kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Przybyszewskiego w Toruniu. - Trzeba pamiętać, że jeśli pies traci jeden zmysł, inne mu się wyostrzają. Stevie ma na pewno węch i słuch lepsze niż inne psy. Potrzebuje jedynie pewnych rytuałów i trochę pomysłowości, by jego życie było w miarę normalne.

Tu trzeba przypomnieć, że na początku lutego mieszkańcy Osieka nad Wisłą zaalarmowali toruńskie schronisko, iż w okolicach ich wsi błąka się pies. Zwierzę zostało schwytane, a jego stan mocno poruszył doświadczonych przecież pracowników przytuliska. Pies był skrajnie wychudzony, można mu było policzyć każde żebro. Do tego jego oczy - zasnute mgłą i niewidome. Okazało się, że ma odklejoną siatkówkę.

Pozostało jeszcze 20% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.