Specjalnie do mieszkańców Kożuchowa i okolic przyjadą pracownicy lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Będzie okazja założyć Internetowe Konto Pacjenta, które umożliwia dostęp do historii leczenia. To ważne dla pacjentów, którzy należeli do zamkniętej przychodni.
Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ oraz Urząd Miasta Kożuchów poinformowały, że w poniedziałek, 20 lipca będzie możliwość potwierdzenia Profilu Zaufanego oraz aktywowania Internetowego Konta Pacjenta (IKP) w mobilnym punkcie oddziału NFZ.
To szczególnie ważna informacja dla pacjentów przychodni zmarłego doktora Czesława Kaniewskiego.
Ważne dla byłych pacjentów doktora Czesława Kaniewskiego
Decyzję o organizacji stoiska podjęto w oddziale NFZ dlatego, żeby pomóc pacjentom korzystać z możliwości, jakie daje Internetowe Konto Pacjenta. Wiadomo, że praktyką lekarska zmarłego lekarza objęte były głównie starsze osoby, które mogą nie mieć dostępu do Internetu lub nie potrafią samemu założyć takiego konta, a potrzebują informacji z historii swojego leczenia.
Gdzie i kiedy będzie czynne mobilne stoisko NFZ?
Stoisko będzie dostępne w sali radnych w Urzędzie Miasta w Kożuchowie przy ul. Rynek 1a w poniedziałek, 20 lipca, w godz. 9.00-15.00.
- Stoisko będzie przygotowane z zachowaniem norm obwiązujących w czasie panującej pandemii. Przypominamy, że każda osoba, która do nas przyjdzie musi mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos – informują pracownicy lubuskiego NFZ.
Co to jest IKP?
Internetowe Konto Pacjenta to narzędzie w systemie ochrony zdrowia, ma ułatwić pacjentom wygodne korzystanie z usług cyfrowych i uporządkować rozproszone dotąd informacje medyczne o naszym stanie zdrowia w jednym miejscu.
Internetowe Konto Pacjenta udostępnia Ci informacje o Twoim przeszłym, aktualnym lub planowanym leczeniu i pozwala załatwić szereg spraw bez konieczności wizyty w przychodni lub poradni.
W IKP są informacje o:
- receptach wystawionych, zrealizowanych, a także o tych, które zostały zrealizowane częściowo,
- dawkowaniu leku, który przepisał Ci lekarz,
- historii Twoich wizyt w przychodni/u lekarza,
- pomocy, jakiej Ci udzielono, a także, ile NFZ zapłacił za świadczenia,
- wystawionych skierowaniach na badania lub do sanatorium i stanie ich realizacji,
- e-zwolnieniach i zaświadczeniach lekarskich wystawionych w związku z chorobą i macierzyństwem,
- historii leczenia osoby bliskiej, która Cię do tego upoważniła — a także Twojego dziecka do 18 roku życia,
- o tym, kto i kiedy Cię zgłosił do ubezpieczenia zdrowotnego, o wysokości opłaconych składek czy dacie zarejestrowania ostatniej składki.
Źródło: pacjent.gov.pl
ZOBACZ TEŻ WIDEO: Dlaczego warto jeść wiśnie? Agnieszka Cegielska o ich niezwykłych właściwościach
Źródło: Dzień dobry TVN.