Niezłomny jednak się ujawnił! [MINĄŁ TYDZIEŃ]

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Marek Nienartowicz

Niezłomny jednak się ujawnił! [MINĄŁ TYDZIEŃ]

Marek Nienartowicz

A więc jednak! Kandyduje! Kto? Zbigniew Rasielewski z PiS! To prawdziwy żołnierz niezłomny. Przecież już prawie pół roku temu sam prezes Jarosław Kaczyński namaścił go publicznie do roli kandydata PiS na prezydenta Torunia.

Każdy inny działacz PiS mając najcenniejszy dar, jakim jest błogosławieństwo prezesa, ogłosiłby to całemu światu. A Zbigniew Rasielewski przez prawie pół roku tkwił w głębokiej konspiracji, nie przyznając się publicznie do tej nominacji. Wolę kandydowania potwierdził dopiero w minioną sobotę. Cóż, niełatwo jest znów stanąć wiceprezydentowi Rasielewskiemu do wyborczego boju z szefem, prezydentem Michałem Zaleskim.

Chodzą też po Toruniu słuchy, że mimo błogosławieństwa prezesa kandydat Rasielewski nie ma cieszyć się specjalnym poważaniem w toruńskim PiS. Czy na pewno?

Podczas sobotniej prezentacji towarzyszyli mu m.in. poseł Anna Sobecka i radny wojewódzki Przemysław Przybylski. Wydawało się, że dla nich - tak jak dla ich mentora, ojca Tadeusza Rydzyka - nie ma lepszego prezydenta Torunia niż Michał Zaleski, a tu taka manifestacja.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Nienartowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.