Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Niż Benjamin przynosi kłopoty - zła pogoda w Toruniu i okolicach

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Justyna Wojciechowska-Narloch

Niż Benjamin przynosi kłopoty - zła pogoda w Toruniu i okolicach

Justyna Wojciechowska-Narloch

Niekorzystny biomet i fatalne warunki na drogach - na to wszystko musimy się przygotować. Pogoda w Toruniu i okolicach sama nie wie, czy być bardziej zimową czy też jesienną.

Wtorkowy poranek zaskoczył wielu sporą pokrywą białego puchu. Drogi były śliskie, pełne pośniegowego błota, a warunki do jazdy złe. W godzinach porannego szczytu w wielu częściach miasta tworzyły się korki. Ślimaczył się też ruch na drogach dojazdowych do centrum Torunia.

- O godz. 7.45 jestem już zwykle pod szkołą na Wojska Polskiego, gdzie codziennie odwożę syna. We wtorek o tej godzinie stałem w korku w Złotorii. Droga z Osieka na Mokre zajęła mi półtorej godziny. Chyba jeszcze nigdy tak długo nie jechałem - opowiadał nam wczoraj pan Artur, nasz Czytelnik i mieszkaniec gminy Obrowo.

Zima w trzeciej dekadzie

To, co spadło z nieba w nocy z poniedziałku na wtorek, już około godz. 9 rano zaczęło się topić. Chwilę później zamiast śniegu siąpił drobny deszcz. Synoptycy informowali, że to niż o nazwie Benjamin wdarł się na teren Polski z regionu Morza Północnego. Ostrzeżenia dotyczyły silnego wiatru, opadów śniegu, deszczu i śniegu z deszczem oraz spadku ciśnienia atmosferycznego. Do tego na południu i wschodzie kraju ma być mroźno - nawet do minus 18 stopni.

Prognoza dla Torunia i okolic przygotowana przez Rafała Maszewskiego, tutejszego klimatologa i autora strony pogodawtoruniu.pl, też nie jest optymistyczna. Od dziś - z wyłączeniem czwartku - w rozpisce widać opady o różnym natężeniu i to zarówno śniegu, jak i deszczu. W czwartek nawet w ciągu dnia na termometrach zobaczymy ujemne temperatury do minus dwóch stopni. Nocami słupki rtęci spadać mogą nawet do minus czterech stopni.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Justyna Wojciechowska-Narloch

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.