Nowa fotka z radaru. Unia sypnie na to pieniędzmi
Na polskich drogach będzie zainstalowanych 358 nowych fotoradarów i urządzeń rejestrujących prędkość pojazdów, w tym 111 w nowych miejscach.
Mowa jest o fotoradarach stacjonarnych i mobilnych, o odcinkowych pomiarach prędkości, rejestratory przejazdu na czerwonym świetle - nawet takich, które zainstalowane zostaną nie tylko na skrzyżowaniach dróg, ale też na przejazdach kolejowych.
247 urządzeń stanie w dotychczasowych miejscach, a zatem zastąpią stare. Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) wyjaśnia, że najstarsze i wyeksploatowane już urządzenia funkcjonujące w ramach systemu CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym) będą sukcesywnie wymieniane.
Teraz CANARD dysponuje 431 fotoradarami, 30 urządzeniami do odcinkowego pomiaru średniej prędkości oraz 29 mobilnymi urządzeniami rejestrującymi prędkość (w te wyposażone są radiowozy GITD).
Ponadto 20 niebezpiecznych skrzyżowań na terenie całej Polski monitorowanych jest przez sygnalizatory przejazdu na czerwonym świetle.
W naszym regionie rejestratory wjazdu „na czerwonym” znajdują się w: Nakle nad Notecią (droga krajowa nr 10), w Kowalu (nr 91), w Grębocinie pod Toruniem (nr 15). W Kujawsko-Pomorskiem i jego ościennych gminach działa 21 fotoradarów.
Kiedy rozpocznie się ustawianie nowych urządzeń kontroli prędkości i przejazdu „na czerwonym”? Czytaj więcej w dalszej części artykułu.
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień