Nowe przepisy w prawie łowieckim. Nawet w swoim lesie nie będziesz mógł zabronić polowania

Czytaj dalej
Fot. Wolosz Sebastian/Polska Press
Norbert Ziętal

Nowe przepisy w prawie łowieckim. Nawet w swoim lesie nie będziesz mógł zabronić polowania

Norbert Ziętal

Do 5 tys. złotych grzywny będzie można dostać za przeszkadzanie lub utrudnianie w polowaniu myśliwskim. Zapis dotyczy lasów państwowych, ale też prywatnych terenów. Protestują ekolodzy, nie tylko przeciwko temu zapisowi w nowym prawie łowieckim.

Zwolennicy nowych przepisów twierdzą, że chodzi o bezpieczeństwo podczas polowania. Zwłaszcza osób postronnych. Przeciwnicy apelują o zmianę ustawy, która ich zdaniem zaszkodzi przyrodzie.

Nowa ustawa zmieniająca przepisy w prawie łowieckim została przegłosowana w Sejmie w połowie grudnia. Głosowało za nią 433 posłów, czyli wszyscy obecni w tym czasie na sali obrad. 27 posłów było nieobecnych. Zmiany przeszły przez Senat i zostały już podpisane przez prezydenta Andrzeja Dudę.

W dalszej części artykułu m.in.:

  • jakie sankcje grożą za przeszkadzanie w polowaniach
  • co o nowych przepisach sądzą ekolodzy
  • noworoczny apel do Jarosława Kaczyńskiego, który wystosowała Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze, działająca m.in. w Przemyślu

 

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.