Nowy rektor Politechniki Lubelskiej: To będzie ewolucja, stawiam na człowieka

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kaczanowski
Klaudia Olender

Nowy rektor Politechniki Lubelskiej: To będzie ewolucja, stawiam na człowieka

Klaudia Olender

- Stawiam na człowieka - powiedział w rozmowie z Kurierem prof. Zbigniew Pater, rektor elekt Politechniki Lubelskiej. Mówi także o przyszłości uczelni, o motywacji pracowników, patentach na patenty i walcarce sterowanej numerycznie.

Został pan nowym rektorem Politechniki Lubelskiej. Jakich zmian możemy spodziewać się przez najbliższe 4 lata?
Nie będzie żadnej rewolucji, będzie ewolucja. Stawiam na człowieka. Działania władz rektorskich skupią się na rozwoju pracowników. To z kolei powinno przełożyć się na szybsze awanse naukowe, lepsze wyniki w ewaluacji i suma summarum na korzystne finansowanie uczelni. Poprzedni rektorzy doprowadzili Politechnikę Lubelską do bardzo dobrego stanu pod względem infrastruktury w zakresie budynków czy aparatury badawczej. Jesteśmy bardzo dobrą uczelnią i trzeba w jak najlepszym stopniu wykorzystać to, co mamy.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Klaudia Olender

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.