Joachim Przybył

Numer trzy na świecie w łyżwiarstwie figurowym

Natalia Kaliszek-Maksym Spodyrev z Axla to jedna z najlepszych polskich par tanecznych. Fot. Sławomir Kowalski Natalia Kaliszek-Maksym Spodyrev z Axla to jedna z najlepszych polskich par tanecznych.

Tak wysoko notowani na świecie polscy łyżwiarze figurowi dawno nie byli. Zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej ISU Challenger Series 2015/2016.

Nawiązując do bardziej powszechnej terminologii piłkarskiej, nie jest to może Liga Mistrzów, ale Liga Europejska już na pewno tak. ISU Challenger Series 2015/2016 to cykl, który składa się z jedenastu zawodów. Każda para może wystartować w trzech. Do końcowej klasyfikacji końcowej bierze się sumę punktów z dwóch najlepszych startów.

Duet toruńskiegp Axla w klasyfikacji generalnej cyklu zajął doskonałe 3. miejsce. Złożyły się na to dwa znakomite występy pary tanecznej, trenowanej przez Sylwię Nowak-Trębacką i Anastasiję Vykhotsevą. Na początku listopada toruński duet zajął trzecie miejsce w rosyjskim Sarańsku oraz drugą lokatę podczas ubiegłotygodniowych zawodów w Warszawie.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce wywalczyli Włosi Charlene Guignard i Marco Fabri z wynikiem 342,00 pkt., drugie para taneczna z Izraela, Isabella Tobias i Ilia Tkachenko - 321,82 pkt. Toruńscy łyżwiarze wynikiem 298,12 pkt. wyprzedzili ponad pięćdziesiąt par tanecznych z całego świata.

Nasza młoda para taneczna - Natalia ma zaledwie 19 lat, Maksym 21 - w ubiegłym sezonie wywalczyła 7. miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów. W tym sezonie występuje już w kategorii seniorów.

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.