Marzena Sutryk

Obwodnica Koszalin - Sianów. Woda pod ziemią utrudnia prace

Obwodnica Koszalin - Sianów w rejonie budowy przy ul. Władysława IV z lotu ptaka - finał budowy jest zapisany w umowie na lipiec 2018, w praktyce można Fot. gddkia Obwodnica Koszalin - Sianów w rejonie budowy przy ul. Władysława IV z lotu ptaka - finał budowy jest zapisany w umowie na lipiec 2018, w praktyce można się spodziewać opóźnienia w terminie zakończenia
Marzena Sutryk

Woda znajdująca się pod ziemią na głębokości 12-15 metrów, na dużym obszarze, powoduje, że prace przy budowie obwodnicy Koszalin - Sianów są utrudnione.

Drogowcy zaangażowani w realizację tej inwestycji mówią zgodnie, że podziemne źródła nie są dla nich w tym miejscu zaskoczeniem, ale nikt nie spodziewał się, że będą one występować na taką skalę i pod tak dużym ciśnieniem. - Obecność tych wód - w rejonie Góry Chełmskiej w stronę Skwierzynki i Kędzierzyna - to zjawisko rzadkie w naszym regionie, a nawet w Polsce - mówi Krzysztof Kowalski, który z ramienia inwestora - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nadzoruje inwestycję.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.