Paweł Gzyl

Obyczajowe, historyczne i mroczne produkcje. Oto seriale, które wkrótce obejrzymy

"Botoks" w wersji serialowej będzie uzupełniony o nowe wątki. "Botoks" w wersji serialowej będzie uzupełniony o nowe wątki.
Paweł Gzyl

TVP chce uczyć bawiąc, stąd w jej produkcjach wątki obyczajowe będą wplecione w historyczne tło. Stacje HBO i Canal+ stawiają na mroczne thrillery rozgrywające się nie tylko w Polsce, ale i na Zachodzie.

Trwająca na całym świecie od kilku lat moda na seriale nie pozostaje bez wpływu również na to, co oglądamy na małym ekranie w Polsce. Prym wiedzie oczywiście telewizja publiczna, choć teraz konkurują z nią również kanały prywatne - HBO i Canal+. Jakie zatem nowe seriale zobaczymy w bieżącym roku?

O rodzinie i przyjaciołach

Już na wiosnę może trafić na mały ekran cykl „Za marzenia”, realizowany przez TVP. Jego scenariusz opiera się na powieści Karoliny Frankowskiej, która ma na swym koncie popularne „Prawo Agaty”. W rolach głównych wystąpią Maja Bohosiewicz, Anna Karczmarczyk i Piotr Nerlewski.

Główną bohaterką historii jest absolwentka psychologii - Zośka. Po studiach nie udaje jej się znaleźć wymarzonej pracy psychoterapeutki, więc zatrudnia się w podrzędnym biurze pracy. Nie rezygnuje jednak z marzeń - i aby się spełniły, wraz z przyjaciółmi Anką i Bartkiem zapisuje je na karteczce, aby zakopać w parku. Ku zdziwieniu dziewczyny stary przesąd zaczyna działać. Niebawem Zośka zostaje psychologiczną konsultantką przy telewizyjnym serialu. Jak to zmieni jej życie?

Czytaj wiecej:

  • Jakie jeszcze seriale zobaczymy w bieżącym roku?
  • Jakie gwiazdy zagrają w planowanych produkcjach?
Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka" - www.nowamuzyka.pl


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.