Oceń prezydenta i burmistrza w swoim mieście GŁOSOWANIE JUŻ TRWA Oto wyniki

Czytaj dalej
Jacek Drost

Oceń prezydenta i burmistrza w swoim mieście GŁOSOWANIE JUŻ TRWA Oto wyniki

Jacek Drost

Od 24 października trwa głosować na prezydentów miast i burmistrzów. Na półmetku kadencji warto ocenić jak wywiązują się z obietnic wyborczych. Przejdź do głosowania i sprawdź aktualne wyniki.

PLEBISCYT OCENIAMY WŁADZĘ 2016

Z prośbą o ocenę włodarzy zwracamy się do mieszkańców województwa śląskiego, Czytelników Dziennika Zachodniego, co dwa lata. Czas szybko mija i nawet się nie obejrzeliśmy, jak lada moment będziemy obchodzić półmetek wyborów samorządowych - odbyły się one 16 listopada 2014 r.

GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE
*PRZEJDŹ I ZAGŁOSUJ NA PREZYDENTA
*PRZEJDŹ I ZAGŁOSUJ NA BURMISTRZA

Na Śląsku i w woj. śląskim zostały przeprowadzone w 2802 obwodach. Wybraliśmy łącznie 167 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast spośród 581 kandydatów zgłoszonych przez 423 komitety wyborcze. Uprawnionych do głosowania było 3.662.736 osób, w tym 42 obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi. Karty do głosowania wydano 1.589.969 wyborcom, w tym 26 obywatelom Unii Europejskiej, którzy nie byli obywatelami polskimi. W wyborach wzięło udział 1.589.010 wyborców, frekwencja na Śląsku wyniosła ponad 43 procent. Tyle gwoli przypomnienia.

Dwa lata zleciały jak z bicza strzelił. O kampanii wyborczej i zobowiązaniach wobec wyborców mało kto już pamięta. Jednak poprzez nasz plebiscyt „Oceniamy władzę” chcemy przypomnieć co obiecywali poszczególni kandydaci wyborcom podczas kampanii i sprawdzić czy wywiązują się ze swoich zobowiązań. Są miejscowości, gdzie obietnice wyborcze są realizowane. Jednak nie brakuje takich, gdzie nic się nie dzieje. Dzięki naszemu plebiscytowi możecie nagrodzić tych samorządowców, którzy są aktywni i zganić włodarzy, którzy o swoich wyborcach zapomnieli.

Plebiscyt Oceniamy władzę 2016 potrwa do 18 listopada do godz. 11.59. Głosować można na trzy sposoby: poprzez przesłanie SMS na numer 72355 w treści wpisując prefiks, a po kropce numer wybranego kandydata (po zaliczeniu głosu uczestnik otrzymuje dostęp do e-wydania, koszt SMS-a wynosi 2,46 zł z VAT, jeden wysłany SMS to 10 głosów na daną kandydaturę), za pośrednictwem strony internetowej www.dziennikzachodni.pl (trzeba posiadać swoje konto, jedno kliknięcie to jeden głos), a także za pośrednictwem aplikacji internetowej Facebook (jedno kliknięcie to trzy głosy na daną kandydaturę). Wygra ten kandydat, który otrzyma największą liczbę głosów.

GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE
*PRZEJDŹ I ZAGŁOSUJ NA PREZYDENTA
*PRZEJDŹ I ZAGŁOSUJ NA BURMISTRZA

Wyniki zostaną ogłoszone 25 listopada stronie internetowej www.dziennikzachodni.pl. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają dyplomy i zostaną zaprezentowani na łamach Dziennika Zachodniego, z kolei najlepszy prezydent i burmistrz otrzymają dodatkowo voucher na przyszłą kampanię w postaci kolumny w wybranym tygodniku powiatowym.

Zachęcamy Państwa do oceniania samorządowców.

*Śląskie jest NAJ... Ciekawe, czy to wiecie ROZWIĄŻCIE QUIZ
*Tragedia w Częstochowie. Para 18-latków zginęła w wypadku
*25 lat więzienia dla Krakowiaka, a on stoi z kamienną twarzą ZDJĘCIA
*Równica bez schroniska? Niestety to koniec

Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.