Od 12 kwietnia na szczepienie przeciw COVID-19 mogą rejestrować kolejne roczniki
W poniedziałek (12 kwietnia) ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób urodzonych w 1962 roku. Do 24 kwietnia rejestrować będą mogły się sukcesywnie kolejne roczniki, aż do rocznika 1973.
Każdego dnia rejestracja otwiera się dla kolejnego rocznika. We wtorek będzie to rocznik 1963, w środę - 1964 itd. Ten harmonogram zapewnia elastyczność. Można rejestrować się w wyznaczonym dla danego rocznika dniu oraz w dniach następnych.
Wciąż trwa także rejestracja dla osób w wieku 60 plus.
- Miałam już wyznaczony termin na drugą połowę maja, ale zależało mi, by zaszczepić się jak najwcześniej i wolałam inną szczepionkę. Anulowałam pierwszy termin i szukałam korzystniejszego. Udało się. W niedzielę pojechałam z mężem, równolatkiem, na szczepienie we Wrocławiu - mówi 60-letnia Barbara Wróblewska z Opola.
Jak najszybciej na szczepienie powinny też zarejestrować się osoby przewlekle chore. Dotyczy to pacjentów onkologicznych, dializowanych, po przeszczepach i mechanicznie wentylowanych. Większość chorych dostała skierowanie automatycznie.
Każdy, kto ma wątpliwości czy jest już w grupie uprawnionej do rejestrowania się, może to szybko sprawdzić na stronie pacjent.gov.pl.
Wystarczy wpisać numer PESEL, a system natychmiast odpowie, czy dla danej osoby zostało już wystawione e-skierowanie. Można w ten sposób sprawdzić nie tylko własne uprawnienia, ale też bliskich osób.
Zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 można na jeden z czterech sposobów:
- dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię - 989. Do zapisu wystarczy numer PESEL
- elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
- kontaktując się z wybranym punktem szczepień
- wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.