Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Marcin Zawadzki

Od nas też może zależeć, czy w 2021 roku zorganizujemy 36. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce

T ułożone z rąk - to forma przyłączenia się do akcji „Time for Toruń” i poparcie starań Torunia o organizację halowych mistrzostw Europy 2021 Fot. Jacek Smarz T ułożone z rąk - to forma przyłączenia się do akcji „Time for Toruń” i poparcie starań Torunia o organizację halowych mistrzostw Europy 2021
Marcin Zawadzki

We wtorek wszyscy możemy wyrazić poparcie dla starań Torunia o prawo organizacji wielkiej imprezy lekkoatletycznej. Potrzebne do tego są nasze ręce.

T jak Toruń, T jak Time, a także T jak Teraz. Hasło „Time for Toruń”, które charakteryzują ułożone w literę T ręce, promuje walkę naszego miasta o prawo organizacji lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy w 2021 roku.

Zdjęcie z drona

W najbliższy wtorek, 24 kwietnia o godz. 17 na Rynku Staromiejskim od strony fontanny Flisaka wszyscy możemy tak ułożonymi rękami poprzeć te starania, pozując do okolicznościowego zdjęcia. Jak informuje Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prezydenta miasta, fotka zostanie zrobiona z drona, by w kadrze zmieściło się jak najwięcej osób.

W walce o organizację 36. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Toruń ma jednego rywala - holenderski Apeldoorn. Decyzję o tym, które z tych miast ugości lekkoatletów w 2021 roku, podejmie Rada European Athletics 27 kwietnia 2018 w Berlinie.

Do trzech razy sztuka?

T może oznaczać także Trzy. To trzecie podejście Torunia w walce o halowe mistrzostwa. Do trzech razy sztuka?

Najpierw od Torunia wyżej oceniono ofertę Belgradu (chodziło o mistrzostwa w 2017 roku), za drugim razem - Glasgow (tam odbędą się mistrzostwa w 2019 roku). Toruń dostał o trzy głosy mniej od Glasgow...

Porażka zaskoczyła i przedstawicieli władz miasta, i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wydawało się, że Toruń był faworytem głosowania, ale jak wiadomo w takich sytuacjach nie zawsze decydują względy merytoryczne.

- Byliśmy pełni nadziei na sukces, nasza prezentacja i oferta bardzo spodobała się przedstawicielom European Athletics - powiedział Piotr Długosielski, dyrektor ds. międzynarodowych w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. - Nie chcę mówić, czy teraz jesteśmy faworytem. Na pewno na mapie światowej lekkoatletyki Toruń jest widoczny dużo bardziej niż Apeldoorn. W Toruniu odbył się Puchar Europy w wielobojach, Copernicus Cup zbiera znakomite oceny, a i Polska jest świetnie postrzegana jako organizator imprez.

Pomóżmy w staraniach

Pozostało jeszcze 28% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marcin Zawadzki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.