Marzena Sutryk

Odra za miedzą, czyli w Słupsku. Sanepid uspokaja

Odra za miedzą, czyli w Słupsku. Sanepid uspokaja Fot. archiwum polskapress
Marzena Sutryk

W Słupsku w szpitalu na oddziale pomocy doraźnej pojawiła się kobieta w średnim wieku z objawami odry. Odrę podejrzewano też u dziecka w Sławnie, ale tu akurat ostatecznie wykluczono chorobę.

- Chora będzie się leczyć w domu, a my prowadzimy dochodzenie epidemiologiczne - stwierdził Włodzimierz Sławny, szef słupskiego sanepidu; sprawdzić trzeba ok. 50 osób, które miały kontakt z chorą, m. in. na oddziale szpitalnym.

W. Sławny dodaje, że to pierwszy przypadek odry w Słupsku w tym roku. W ubiegłym roku w grudniu odnotowano tu trzy przypadki - w Słupsku i powiecie słupskim.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.