14 oddziałów mniej niż planowano powstanie od września w toruńskich placówkach ponadgimnazjalnych. Wygranymi w naborze są licea ogólnokształcące.
Dyrektorzy wiodących w mieście ogólniaków, o czym szeroko informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, są bardzo zadowoleni z wyników rekrutacji. Progi punktowe dla kandydatów były bardzo wysokie, co oznacza, że udało się przyjąć bardzo dobrych uczniów.
Przypomnijmy, że przy naborze można zgromadzić maksymalnie 200 punktów – po połowie za świadectwo i wyniki egzaminu gimnazjalnego. Tymczasem w klasach dwujęzycznych w X LO, w oddziałach matematycznych w IV LO czy biologiczno-chemicznych w „jedynce” i „piątce” - próg umożliwiający przyjęcie wynosił około 160 punktów. Wszyscy, którzy mieli ich mniej, nie dostali się do wymarzonych klas.
Plany a rzeczywistość
Jak na naszą prośbę informuje magistrat, zaplanowanych oddziałów nie udało się utworzyć w 14 przypadkach. Chętnych zabrakło do jednej pierwszej klasy w II LO na Skarpie oraz w VI LO przy ul. Wojska Polskiego. Nie powołano też po jednym oddziale w technikach w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, w Zespole Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych, w Zespole Szkół Samochodowych, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 oraz dwóch oddziałów w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska.
O cztery klasy mniej niż pierwotnie planowano utworzono w szkołach branżowych. O jeden odział mniej mieć będą w Zespole Szkół Technicznych, w „mechaniku” przy ul. Św. Józefa, w „samochodówce” oraz w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska.
Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.
-
Prenumerata cyfrowa
Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.
już od
3,69 ZŁ /dzień