Małgorzata Oberlan

Ojciec wykorzystał córkę? W Sądzie Okręgowym w Toruniu ruszył proces mężczyzny, któremu prokuratura zarzuca kazirodztwo i gwałt

Grzegorz G. twierdzi, że jest niewinny. Proces będzie toczył się niejawnie. Grozi mu do 12 lat więzienia Fot. Sławomir Kowalski Grzegorz G. twierdzi, że jest niewinny. Proces będzie toczył się niejawnie. Grozi mu do 12 lat więzienia
Małgorzata Oberlan

- Tak, te zarzuty są straszne, bo nieprawdziwe - twierdzi60-letni Grzegorz G., oskarżony o seksualne wykorzystywanie upośledzonej córki.

Sprawa jest drastyczna, bo dotyczy kazirodztwa. Ofiarą Grzegorza G., jak dowodzi Prokuratura Rejonowa Toruń Wschód, jest jego własną córką. W latach 2010-2014 miała zostać przynajmniej trzykrotnie wykorzystana seksualnie przez ojca. Mężczyzna miał wykorzystywać jej stan bezradności, wynikający z upośledzenia umysłowego, i doprowadzać do obcowania płciowego.

Również przemocą

Odczytany wczoraj w sądzie akt oskarżenia zawiera też czyn z lata 2014 roku, kiedy to ojciec miał użyć wobec córki przemocy: przytrzymywać ją za ręce i nogi, rozerwać bieliznę i wykorzystać (art. 197 kk w związku z art. 201 kk).

W dalszej części artykułu m.in. o tym, jak udało się doprowadzić do procesu

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.