Okulistyka wróciła do czeladzkiego szpitala

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Katarzyna Kapusta

Okulistyka wróciła do czeladzkiego szpitala

Katarzyna Kapusta

W szpitalu w Czeladzi są nowe oddziały: okulistyka i anestezjologia. Nowa kadra i sprzęt gwarantują nowoczesne leczenie pacjentów.

Po pięciu latach okulistyka ponownie wróciła do czeladzkiego szpitala. Kilka dni temu oficjalnie został otwarty oddział okulistyki oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Na ten drugi udało się pozyskać 2,3 mln złotych z budżetu państwa. Oddział spełnia zarówno normy ministerialne jak i unijne. W 2012 roku Narodowy Fundusz Zdrowia nie przyznał kontraktu na oddział okulistyczny w Czeladzi, dlatego właśnie został zamknięty.

- Zapewniam mieszkańców powiatu będzińskiego, że to nie koniec pozytywnych zmian, jakie zachodzą w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej - podkreśla Arkadiusz Watoła, starosta będziński.

Czeladzki szpital poszerzył teraz swoją ofertę dla pacjentów. Proponuje teraz m.in. operacje zaćmy, zabiegi przeciwjaskrowe oraz leczenie urazów, retinopatii cukrzycowej i odwarstwień siatkówki.

Okulistyka wróciła do czeladzkiego szpitala
Materiały prasowe Oddziały zostały poświęcone przez ordynariusza diecezji sosnowieckiej ks. bp. Grzegorza Kaszaka.
Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Kapusta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.