Opolska Marka Jeździecka. Hetta, wiśta, wio nie tylko dla koniarzy

Czytaj dalej
Fot. Fot. krzysztof Świderski
Edyta Hanszke

Opolska Marka Jeździecka. Hetta, wiśta, wio nie tylko dla koniarzy

Edyta Hanszke

W tej dyscyplinie sportu o Opolszczyźnie stale jest głośno: jak nie za sprawą uznanych zawodników, to dzięki trenerom kadry narodowej, a od kilku lat także dzięki organizatorom zawodów – mówi Sebastian Gruszka, wiceprezes Opolskiego Związku Jeździeckiego.

Regionalnymi zawodami w skokach przez przeszkody w Mosznej rozpocznie się w najbliższą sobotę, 21 kwietnia, otwarty sezon jeździecki na Opolszczyźnie.

Anna Bronisz z Ludowego Klubu Jeździeckiego Moszna podała, że do środy zarejestrowało się już ponad 100 zawodników, co pokazuje, że głód rywalizacji na świeżym powietrzu jest duży i stale rośnie, skoro jeszcze kilka lat temu w zawodach tej rangi startowało po 50-60 jeźdźców. - Owocuje nasza współpraca z Czechami, w ramach projektu finansowanego z pieniędzy unijnych dla pogranicza. Mamy też sporo zgłoszeń z ościennych śląskich województw - komentuje Anna Bronisz.

W tym sezonie na Opolszczyźnie odbędzie się 40 imprez jeździeckich, to około 120–130 dni zawodów

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.