Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Pary na medal z patentem na dobry start

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Igi Baumgart i Andrzeja Witana
Dorota Witt

Pary na medal z patentem na dobry start

Dorota Witt

Zawodowi sportowcy są ponad 300 dni w ciągu roku na walizkach. Czy można przez pozostałe dwa miesiące budować rodzinę? - Pod warunkiem, że zabieramy się za to z drugim sportowcem - mówią trzy utytułowane sportsmenki z regionu, które w tym roku postanowiły wyjść za mąż. Monika Ciaciuch, Beata Mikołajczyk, Iga Baumgart i ich drugie połówki opowiadają o małżeńskich porwaniach, stercie prania i objadaniu się słodyczami.

Monika Ciaciuch i Wiktor Chabel na ślubnym kobiercu stanęli 27 października. Razem z psem Mirkiem, buldogiem angielskim, mieszkają w Poznaniu. Utytułowana wioślarka LOTTO-Bydgostii i pochodzący z Sandomierza wioślarz Posnanii odłożyli jednak na chwilę urządzanie mieszkania, są właśnie w podróży poślubnej. „Przed rozpoczęciem nowego sezonu, naszego pierwszego sezonu jako małżeństwo, pora trochę odpocząć, zregenerować się i przestawić myślenie na Chabel, a nie jak dotąd: Ciaciuch plus Chabel” napisali w poście na prowadzonym wspólnie profilu na Facebooku - „Małżeństwo na medal”. Przed wylotem udało nam się jednak zapytać sportową parę o jej romantyczne początki.

Przez to, że ja jestem uparta i raczej nieśmiała, zamknięta w sobie, niełatwo było Wiktorowi mnie rozgryźć, ale w końcu po tygodniach jego wypatrywania mnie, po kolejnych podejściach uległam jego urokowi.

O wioślarstwie ani słowa

Połączyła ich wspólna pasja, wioślarstwo, ale musieli wyjechać z kraju, by móc zwrócić na siebie uwagę. - Poznaliśmy się na zgrupowaniu w Portugalii. Monika dopiero dołączyła do kadry seniorskiej, a ja byłem w niej już od kilku lat. Od razu wpadła mi w oko... - puszcza oko Wiktor.

- Oboje mamy trudne charaktery - mówi Monika. - Przez to, że ja jestem uparta i raczej nieśmiała, zamknięta w sobie, niełatwo było Wiktorowi mnie rozgryźć, ale w końcu po tygodniach jego wypatrywania mnie, po kolejnych podejściach uległam jego urokowi.

Iga Baumgart, utytułowana lekkoatletka, zawodniczka Budowlanego Klubu Sportowego Bydgoszcz, i Andrzej Witan, były bramkarz Zawiszy Bydgoszcz (obecnie
Filip Kowalkowski Monika Ciaciuch i Wiktor Chabel. Utytułowana wioślarka LOTTO-Bydgostii i pochodzący z Sandomierza wioślarz Posnanii.

Sport popchnął ich ku sobie, ale na co dzień konsekwentnie uciekają od rozmów o wioślarstwie. Tak było od samego początku. - Raczej unikaliśmy tego tematu. Dopiero z czasem zaczęliśmy wymieniać się poglądami. Teraz w domu niekiedy pojawia się temat wioślarstwa, ale rzadko, jest sporo ważniejszych - zapewnia Wiktor.

Przeczytaj dlaszą część artykułu.

  • Monika Ciaciuch, Beata Mikołajczyk, Iga Baumgart i ich drugie połówki opowiadają o tym, jak się poznali oraz jak godzą karierę sportową z życiem rodzinnym.
Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Dorota Witt

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.