Małgorzata Oberlan

Paweł Gulewski nowym wiceprezydentem Torunia! Rozgoryczony radny Bartłomiej Jóźwiak?

Paweł Gulewski nowym wiceprezydentem Torunia! Rozgoryczony radny Bartłomiej Jóźwiak? Fot. Grzegorz Olkowski
Małgorzata Oberlan

Paweł Gulewski od czerwca będzie nowym wiceprezydentem Torunia z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Zastąpi w tej roli Andrzeja Rakowicza, a jego z kolei w Radzie Miasta zastąpi go były poseł i były senator Michał Wojtczak. W środowisku politycznym huczy od plotek o rozgoryczeniu radnego Bartłomieja Jóźwiaka, który podobno liczył na rekomendację.

Dotąd prezydenta Zaleskiego i Pawła Gulewskiego nie łączyła raczej nić sympatii. Radny Koalicji Obywatelskiej nie jeden raz krytykował poczynania prezydenta i koncepcje władz miasta, np. w kwestii budowy sali koncertowej na Jordankach. W przeszłości, gdy prezydent Torunia dyplomami dziękował radnym za zaangażowanie w budowę nowego mostu w Toruniu, nowy wiceprezydent był jednym z dwóch radnych (obok Macieja Cichowicza), który takiego wyróżnienia się nie doczekał.

W lokalnym środowisku politycznym głośno dziś o tym, że rozgoryczony sytuacją czuje się inny radny KO - Bartłomiej Jóźwiak. Podobno liczył na stanowisko wiceprezydenta, ale zarząd toruńskiego koła Platformy Obywatelskiej, czyli partii, do której należy Paweł Gulewski i która jest główną siłą w KO, nie udzieliły mu ostatecznie rekomendacji. Tej, podobnie jak w przypadku klubu radny KO, doczekał się Paweł Gulewski. Podczas prezentacji dziękował za wsprcie szefowi partii w regionie, posłowi Tomasowi Lenzowi oraz byłemu senatorowi Przemysławowi Termińskiemu, a także marszałkowi województwa Piotrowi Całbeckiemu.

W Radzie Miasta Torunia nowego wiceprezydenta zastąpił były senator Michał Wojtczak. To on teraz reprezentować będzie interesy wyborców z Bydgoskiego Przedmieścia.

Pierwsze pytanie, jakie "Nowości" zadały nowemu wiceprezydentowi dotyczy Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu. Zapytaliśmy, czy w kontekście zakażeń koronawirusem, śledztwa prokuratorskiego i zarzutów kierowanych pod adresem placówki przez rodziny zakażonych pacjentów, wiceprezydent przewiduje też administracyjne badanie sprawy.

- Trwa postępowanie prokuratorskie w kontekście zgłoszonych wątpliwości. My jako samorząd miasta Torunia i organ wykonawczy z Panem Prezydentem na czele będziemy musieli czekać na efekty tego śledztwa. W chwili obecnej nie ma jakichkolwiek mechanizmów, które umożliwiałyby działania w tym zakresie - odpowiedział nam Paweł Gulewski, nowy wiceprezydent odpowiedzialny m.in. za zdrowie w Toruniu.

Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.