Perły toruńskiej architektury. Nagroda „Obiekt Roku” jest przyznawana co dwa lata. Tym razem laury zdobyły jednak tylko trzy budynki

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Szymon Spandowski

Perły toruńskiej architektury. Nagroda „Obiekt Roku” jest przyznawana co dwa lata. Tym razem laury zdobyły jednak tylko trzy budynki

Szymon Spandowski

Komisja konkursowa pod przewodem wiceprezydenta Zbigniewa Rasielewskiego przyznała wyróżnienie... TTBS-owskim blokom na Glinkach.

W Sali Wielkiej toruńskiego Dworu Artusa poznaliśmy zwycięzców konkursu na Obiekt roku 2017 - 2018.

- Wybór Obiektu Roku to inicjatywa, która znakomicie promuje architekturę. Pierwsze tablice wyróżniające nieprzeciętną architekturę i jej twórców pojawiły się dokładnie 25 lat temu - mówi prezydent Michał Zaleski. - Mam wrażenie, że decyzje wyboru Obiektu Roku nigdy nie były nietrafione - możemy mówić z satysfakcją o atrakcyjnych bryłach i przemyślanych rozwiązaniach architektonicznych.

Ta edycja różniła się od pozostałych od momentu, kiedy z Urzędem Miasta pożegnał się Adam Popielewski (który zresztą w Dworze Artusa był obecny), Toruń nie ma pełnoetatowego architekta miejskiego. W komisji konkursowej z wiceprezydentem Zbigniewem Rasielewskim na czele, znaleźli się:

Małgorzata Adamska - architekt Izby Architektów RP, przedstawiciel Wydziału Architektury i Budownictwa toruńskiego magistratu; Róża Guśpiel - przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Bydgoszczy; Piotr Kołodziejuk - architekt IARP, Przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów w Bydgoszczy; Jerzy Matusiak-Tusiacki - architekt IARP, przedstawiciel Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział w Toruniu; Emanuel Okoń - Miejski Konserwator Zabytków.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Szymon Spandowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.