PGZ uspokaja, w bydgoskim Nitro-Chemie wrze

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
WM

PGZ uspokaja, w bydgoskim Nitro-Chemie wrze

WM

Polska Grupa Zbrojeniowa uważa, że narzucona przez nią umowa prowizyjna nie zaszkodzi zakładom Nitro-Chem w Bydgoszczy. A tam protest wciąż trwa...

Związkowcy Nitro-Chemu oflagowali bramę firmy, wysłali także pisma do ministra obrony Mariusza Błaszczaka i premiera Mateusza Morawieckiego. Pisma dostały także centrale związkowe i krajowa przemysłu zbrojeniowego. Rozmowy są zaplanowane na 6 grudnia.

Trzy związki razem

Jak pisaliśmy w piątek, Polska Grupa Zbrojeniowa narzuca podległym sobie spółkom konieczność podpisania umowy prowizyjnej. W przypadku Nitro-Chemu to 5 procent rocznego, sięgającego ok. 200 mln złotych, obrotu. W sumie - z innymi podatkami z kontraktów zagranicznych - ponad 10 mln złotych. To połowa rocznego zysku firmy.

Trzy działające w spółce związki zawodowe rozpoczęły w ub. tygodniu protest. - Ze strony PGZ naciski na podpisanie umowy są coraz mocniejsze, telefony są praktycznie co dwa dni - mówi Elżbieta Żurańska, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” w zakładach chemicznych.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

  • co w ulotce do pracowników napisali związkowcy zakładów chemicznych
  • jak Polska Grupa Zbrojeniowa odniosła się do tych informacji
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
WM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.