„Piaf” podbiła Kraków! Owacja na stojąco, ponad 1000 widzów

Czytaj dalej
Fot. Fot. ZDZISŁAW HACZEK
Zdzisław Haczek

„Piaf” podbiła Kraków! Owacja na stojąco, ponad 1000 widzów

Zdzisław Haczek

Przebój Lubuskiego Teatru w sobotę podbił serca widzów w stolicy Małopolski. Grająca tytułową rolę Anna Haba? „Objawienie!”

– Polecam wszystkim pojechać do Zielonej Góry i zobaczyć spektakl „Piaf”. Coś pięknego – zachwyca się Izabela Kosowska, menedżer kultury z Krakowa, która była w sobotę wśród ponad tysiąca widzów w ICE Kraków Congress Centre. – Wspaniała aktorka z Lubuskiego Teatru – moje dzisiejsze objawienie i pełen zachwyt.

– Spektakl zrobił wrażenie nie tylko na mnie. Było standing ovation – dodaje pani Izabela, która zna wcześniejsze realizacje Jana Szurmieja – „Skrzypka na dachu” czy „Sztukmistrza z Lublina” – i ze względu na nazwisko reżysera wybrała się na zielonogórskie przedstawienie. – Nie tylko genialna Ania (co za głos!), ale cała koncepcja spektaklu, scenografia, pomysły. Scena z klaunami jest moją ulubioną i długo ją będę pamiętać.

O wrażenia zapytaliśmy Annę Habę, odtwórczynię tytułowej roli w „Piaf”: – Wspaniałe i zarazem bardzo stresujące przeżycie: zagrać jeden z ważniejszych dla mnie spektakli w mieście, gdzie zaczęła się moja aktorska edukacja w Lart studiO – mówi aktorka Lubuskiego Teatru. – Nigdy dla tak dużej widowni nie grałam. Czuło się ogrom tej przestrzeni, z racji której musieliśmy grać na mikroportach, czego nie robimy w oryginale. A przede wszystkim graliśmy na zaproszenie Krakowskiego Komitetu Zwalczania Raka. Bardzo się cieszę, że mogliśmy choć małą cegiełkę dołożyć na tak szczytny cel.

– Fantastyczne przyjęcie! Bisy, owacja na stojąco... A Anka oczarowała – cieszy się z sukcesu „Piaf” w Krakowie dyrektor Lubuskiego Teatru Robert Czechowski, który długo po 
spektaklu wraz z zespołem odbierał gratulacje.

Lubuski Teatr świętuje swój 65. sezon artystyczny. „GL” jest patronem jubileuszowych wydarzeń.

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci.



 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020



 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:



  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.