Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Pierwszoklasistka z IV LO zdobyła trzyletnie stypendium w prestiżowej szkole w Sendai w Japonii

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Justyna Wojciechowska-Narloch

Pierwszoklasistka z IV LO zdobyła trzyletnie stypendium w prestiżowej szkole w Sendai w Japonii

Justyna Wojciechowska-Narloch

Kraj kwitnącej wiśni, a w nim surowe obyczaje i wyjątkowo uprzejmi ludzie – to wszystko już wkrótce może stać się udziałem Weroniki Nocny z IV LO.

Dziewczyna we wrześniu ubiegłego roku rozpoczęła naukę w klasie językowo-społecznej, gdzie oprócz rozszerzonego angielskiego i francuskiego bądź niemieckiego, są jeszcze lektoraty z języków chińskiego i japońskiego. To był w pełni świadomy wybór, bo Weronika od dawna zafascynowana jest kulturą Dalekiego Wschodu. Interesuje ją wszystko – od literatury i sztuki począwszy, poprzez kuchnię, aż po mentalność ludzi z tamtego kręgu kulturowego.

Zdane egzaminy

- Moja kuzynka dużo podróżuje i to właśnie ona swoimi opowieściami zaraziła mnie Japonią. Zaczęłam szukać, czytać, szperać i wpadłam w to po uszy – opowiada „Nowościom” licealistka. - W 2017 roku spełniło się jedno z największych moich marzeń – wraz z rodziną wybrałam się w podróż po Japonii. Przyjechałam stamtąd zachwycona i z mocnym przekonaniem, że tam jeszcze kiedyś wrócę. Sądziłam jednak, że stanie się tak, gdy będę dorosła. Nie spodziewałam się, że taka szansa zdarzy mi się tak szybko.

Można spokojnie powiedzieć, że Weronika jest już jedną nogą w dalekiej Japonii. A to za sprawą kontaktu, który IV LO nawiązało z Miyagi Gakuin High School w Sendai w Japonii. To prestiżowa, prywatna szkoła dla dziewcząt, która od pewnego czasu funduje stypendia młodym kobietom z Europy Wschodniej.

Weronika Nocny z IV LO
Grzegorz Olkowski Weronika Nocny z IV LO

- Weronika świetnie zdała egzamin z angielskiego i matematyki, który gwarantuje jej stypendium w japońskiej szkole. Jesteśmy z tego bardzo dumni, bo to placówka z długimi tradycjami, przy tym bardzo dobra - mówi Gabriela Potocka, nauczycielka w IV LO. To głównie za jej sprawą powstała w „czwórce” klasa językowo-społeczna.

Wsparcie z uczelni

Pozostało jeszcze 29% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Justyna Wojciechowska-Narloch

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Joanna J

BRAWO!!!!!!

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.