Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Piotr Całbecki ponownie marszałkiem województwa. Poznaj skład zarządu!

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Tomasz Wersocki

Piotr Całbecki ponownie marszałkiem województwa. Poznaj skład zarządu!

Tomasz Wersocki

Piotr Całbecki po raz czwarty objął funkcję marszałka. Podobnego braku zmian próżno szukać w zarządzie województwa kujawsko-pomorskiego.

Na sali można było zauważyć wielu polityków związanych z regionem m.in. posła Platformy Obywatelskiej Tomasza Lenza, senatora tejże partii Przemysława Termińskiego czy Iwonę Michałek z ugrupowania Porozumienie. Z toruńskiego magistratu pojawili się z kolei: prezydent Torunia Michał Zaleski, Zbigniew Fiderewicz i Andrzej Rakowicz.

Radni sejmiku po złożeniu ślubowania przed najstarszym członkiem sejmiku - Konstantym Dąbrowiczem, rozpoczęli głosowanie na nowego przewodniczącego właśnie rozpoczynającej się kadencji.

Głosami Koalicji Obywatelskiej zwyciężył ostatecznie Ryszard Bober uzyskując 17 głosów za (jego kontrkandydat Wojciech Jaranowski z PiS otrzymał 11 głosów).

- Kolejna wydłużona kadencja sejmiku będzie trudniejsza. Oczekiwania kolegów radnych w stosunku do przewodniczącego troszeczkę się zmieniły. Będzie potrzebny także większy wysiłek, aby spełnić oczekiwania mieszkańców województwa - mówił Ryszard Bober, nowy przewodniczący sejmiku województwa.

Z kolei popołudniu poznaliśmy najbardziej wyczekiwane nazwisko - nowego marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. Ci, którzy liczyli na sensację, mogą odczuć niedosyt. Tak jak do tej pory funkcję tę będzie pełnić - Piotr Całbecki, który wygrał stosunkiem głosów 18 do 11 z kandydaturą Konstantego Dąbrowicza.

Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tomasz Wersocki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.