Po wizycie Grzegorza Schetyny zrezygnowała lubuska szefowa PO

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

Po wizycie Grzegorza Schetyny zrezygnowała lubuska szefowa PO

Marek Białowąs

Kiedy poznamy nowego szefa Platformy Obywatelskiej? Prawdopodobnie będzie nim senator i były wiceminister Waldemar Sługocki.

Gdy 12 lutego zawitał do Zielonej Góry przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, głośno mówiono o tym, że przyjechał po to, aby wymienić Bożennę Bukiewicz, szefową partii w woj. lubuskim na kogoś innego. Oficjalnie G. Schetyna rozmawiał wtedy z lubuskimi radnymi sejmiku samorządowego i parlamentarzystami m.in. o wiszącej na włosku koalicji PO z PSL w sejmiku.

Do dymisji B. Bukiewicz nie doszło. Wiadomo jednak było, że jej dni na fotelu lidera partii w regionie są policzone. B. Bukiewicz w niedawnych wyborach na przewodniczącego PO nie popierała G. Schetyny tylko Tomasza Siemioniaka, byłego wicepremiera. Ten drugi wycofał jednak swą kandydaturę.

Na efekty wizyty z 12 lutego nie trzeba było jednak długo czekać. Już cztery dni później B. Bukiewicz zrezygnowała ze stanowiska, tłumacząc że jest już zmęczona obowiązkami. Kto ją zastąpi na fotelu lidera? Nie jest tajemnicą, że G. Schetynę popiera Waldemar Sługocki, senator Platformy z Zielonej Góry. I to on jest wskazywany jako nowy szef lubuskiej PO.

W. Sługocki, gdy w miniony wtorek odchodziła B. Bukiewicz, był w Brukseli. I choć jak sam mówi - nie walczy o to stanowisko, prawdopodobnie będzie nowym liderem partii.
- Młody, ambitny, potrafi rozmawiać ze wszystkimi, a to najważniejsze. Chce łączyć, budować. Pora na młode osoby - powiedziała ,,GL’’ Krystyna Sibińska, posłanka PO z północy.

Autor: Marek Białowąs

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.