Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Marek Nienartowicz

Pochwały, zasługi i szpilki [MINĄŁ TYDZIEŃ, OPINIA]

To oczywiście nie uczestniczki wyborczego boju. To hostessy towarzyszące żużlowcom podczas zawodów Grand Prix na Motoarenie Fot. Sławomir Kowalski To oczywiście nie uczestniczki wyborczego boju. To hostessy towarzyszące żużlowcom podczas zawodów Grand Prix na Motoarenie
Marek Nienartowicz

A to dostał wsparcie kandydat Całbecki, walczący o kolejną kadencję w fotelu marszałka województwa. Od ludzi PiS! W internecie nachwalić się go nie mogą toruńscy radni tej partii. Na przykład radny Wojtasik. A radny Szuba, niegdyś też wiceprezydent Torunia, „obiektywnie przyznał”, że „Piotr Całbecki dobrze przysłużył się naszemu województwu”. Te pochwały zaserwowali w kontekście odsłoniętego tydzień temu w Toruniu za sprawą marszałka pomnika, ale wyglądają jak za całokształt.

A tak niby PiS walczy o sejmiki i władzę w województwach! Takie działa powytaczał przecież przeciw obecnym marszałkom minister Kwieciński, ten od inwestycji i rozwoju. I tyle plakatów po Toruniu porozstawiał i porozwieszał kandydat Przybylski z listy PiS, bodaj główny konkurent kandydata Całbeckiego (aż przez niektórych już jest tytułowany marszałkiem). A tu taka wewnątrzpartyjna piąta kolumna!

Żeby nie było za dobrze, to marszałek Całbecki nie ułatwia z kolei kampanii tym, którzy tak jak on startują pod szyldem Koalicji Obywatelskiej. Tyle kandydat Lenz i kandydaci na radnych mówią o wsparciu dla toruńskich rodzin, a akurat ograniczono w Toruniu działalność poradni dla noworodków. I zrobił to szpital, który podlega marszałkowi kandydatowi z KO. No i jak tu prowadzić wiarygodną kampanię?

Są tacy, którzy twierdzą, że kandydatowi Lenzowi z pomocą pospieszył z kolei kandydat Zaleski. Bo pozywając go do sądu za wypowiedzi o wspieraniu dzieł ojca Rydzyka przez prezydenta Zaleskiego, dał mu się zareklamować na Polskę całą jako bojownikowi w walce z wpływami słynnego zakonnika. Fakt, że taki był cel kandydata Lenza- niemała część toruńskiego elektoratu, która o. Rydzyka nie lubi, miała dostać wskazówkę, na kogo głosować.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marek Nienartowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowosci.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.