Łukasz Gładysiak

Podborsko, czyli historia ożywiona w poradzieckiej bazie militarnej

W Podborsku nadal spotkać można żołnierzy Armii Radzieckiej. Na szczęście to tylko historyczna rekonstrukcja Fot. Jakub Semołonik W Podborsku nadal spotkać można żołnierzy Armii Radzieckiej. Na szczęście to tylko historyczna rekonstrukcja
Łukasz Gładysiak

Jednym ze stałych elementów Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku są grupy rekonstrukcji historycznej. W tym sezonie w Obiekcie 3001 pasjonatów w mundurach z epoki spotkać będzie można regularnie.

- Od początku funkcjonowania filii w Podborsku stawiamy na bliską współpracę z tymi, dla których plastyczne opowiadanie o przeszłości jest prawdziwą misją - mówi „Głosowi” Aleksander Ostasz, dyrektor kołobrzeskiego Muzeum Oręża Polskiego. Choć Muzeum Zimnej Wojny Obiekt 3001 w Podborsku, będące formalnie częścią MOP, działa niespełna 3 lata, śmiało można powiedzieć, że stało się jednym z głównych punktów na mapie polskiego, dwudziestowiecznego odtwórstwa historycznego, czyli popularnej rekonstrukcji. Pasjonatów ubranych w mundury noszone w latach 1945-1992 spotyka się tutaj regularnie.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Gładysiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.