Pogoda sprzyja remontom dróg w gminie

Czytaj dalej
Fot. UM Kowalewo
(PWYS)

Pogoda sprzyja remontom dróg w gminie

(PWYS)

Kilka kilometrów dróg w gminie Kowalewo Pomorskie jest modernizowanych. Na część prac gmina pozyskała dofinansowanie.

Na drogach gminnych w Kowalewie Pomorskim pracują aż cztery firmy wyłonione w przetargach.

Nową, asfaltową nawierzchnię zyskają trzy drogi gminne oraz jedna droga powiatowa. Na półmetku są również prace utwardzające kostką polbrukową cztery ulice miejskie.

Droga Pluskowęsy Parcele o długości 1 kilometra wykonana będzie przez firmę AGA Mariusz Wilczyński Toruń za kwotę 373 tysięcy złotych. Samorząd otrzymał na nią dotację z budżetu Województwa Kuj.-Pom w wysokości ponad 100 tysięcy złotych.

Droga Bielsk - Gapa- Chełmoniec, na odcinku prawie 2,3 kilometra, zmodernizowana zostanie do końca września przez Zakład Drogowo-Budowlany S. C. K. Wilczyński & M. Wilczyński z Rogowa. Całkowita wartość brutto tych robót, to prawie 840 tysięcy złotych. Na ten cel również pozyskano dofinasnwoanie w wysokości 63 procent z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Drogę Chełmonie - Szewa na odcinku prawie 3 kilometrów zmodernizuje Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane z Brodnicy za niecałe 600 tysięcy złotych. W przypadku pierwszej i trzeciej drogi prace zakończą się w przyszłym roku.

Natomiast do końca września tego roku firma INŻBUD Grudziądz zmodernizuje nawierzchnie ulic miejskich: ul. Narcyzowej, Konwaliowej, Mikołaja z Ryńska i pierwszy odcinek drogi dojazdowej do przepompowni wody wzdłuż ul. Odrodzenia (droga wojewódzka).

Drogi, oprócz nowej nawierzchni, zyskają również system odpływu wody deszczowej i bezpieczny wyjazd na drogę wojewódzką. Wartość tego zadania to 1,7 miliona złotych. Inwestycja otrzymała 50 proc. dofinansowanie ze środków rządowych w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Oprócz dróg gminnych trwają też prace na drodze powiatowej od Chełmonia do ul. Chopina.

Autor: (PWYS)

(PWYS)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.