Pojemniki na bioodpady - od 1 stycznia 2018 muszą stać na nieruchomościach GOAP-u

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Bogna Kisiel

Pojemniki na bioodpady - od 1 stycznia 2018 muszą stać na nieruchomościach GOAP-u

Bogna Kisiel

Nowy Rok tuż, tuż... a wielu właścicieli nadal nie kupiło brązowego pojemnika na bioodpady. Gdzie będą wrzucać resztki kuchenne? Od 1 stycznia 2018 r. poznaniacy i mieszkańcy gmin, należących do Związku Międzygminnego GOAP, mają obowiązek segregowania bioodpadów. Zgodnie z rozporządzeniem ministra środowiska należy je wrzucać do brązowych pojemników.

Uwaga! W brązowe kubły właściciele nieruchomości tak zamieszkałych – posiadacze domów jednorodzinnych, wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe, jak i niezamieszkałych – np. instytucje, firmy, zakłady usługowe muszą zaopatrzyć się we własnym zakresie.

Brak informacji

  • Ile kosztują brązowe pojemniki na bioodpady i gdzie je kupić?
  • Jaka pojemnność kubła dla jakiego gospodarstwa?
  • Jak wygląda sytuacja z kubłami na Grunwaldzie, Wildzie, Dębcu i Osiedlu Młodych?
  • Co wolno a czego nie wolno wrzucać do brązowego pojemnika na bioodpady?
  • Kupno brązowego kubła to pestka. Wyzwaniem jest segregacja bioodpadów - komentuje Bogna Kisiel

Dowiedz się więcej! Czytaj w dalszej części artykułu

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bogna Kisiel

Wszystko co dotyczy Poznania, czym żyją mieszkańcy jest mi bliskie. Pod lupę biorę decyzje władz, działalność miejskich spółek, instytucji, związków międzygminnych. Bacznie wsłuchuję się w głos poznaniaków i radnych. Od lat śledzę rozwój aglomeracji poznańskiej, działania podejmowane przez powiat poznański, szczególnie bacznie obserwuję gminę Czerwonak. Chętnie podejmuję tematy społeczne, historie ludzi zmagających się z przeciwnościami losu, pomysły młodych ludzi, które mogą zrewolucjonizować nasze życie. Interesują mnie rozwiązania komunikacyjne, problematyka zagospodarowania przestrzennego i gospodarki odpadami, bo jeśli w tych obszarach nie znajdziemy rozsądnych rozwiązań, to zapłacą za to przyszłe pokolenia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.