Mariusz Kapała

Posadzą ponad 50 klonów i prawie 500 sztuk lawendy. Teren po starym boisku przy Rydza-Śmigłego zmieni się w zielone miejsce do rekreacji

Zmiany na terenie po dawnym boisku przy ul. Rydza-Śmigłego w Zielonej Górze. Fot. Mariusz Kapała / GL Zmiany na terenie po dawnym boisku przy ul. Rydza-Śmigłego w Zielonej Górze.
Mariusz Kapała

Przez lata obok zielonogórskich wieżowców przy ul. Rydza-Śmigłego znajdowało się charakterystyczne, okrągłe boisko. Lata świetności miało już jednak za sobą. Najpierw więc boisko zlikwidowano, a teraz, w ramach kolejnego projektu budżetu obywatelskiego, przestrzeń doczeka się nowych nasadzeń czy atrakcji dla starszych i młodszych.

Na pewno kojarzycie sporych rozmiarów okrągłe boisko przy ulicy Rydza-Śmigłego w Zielonej Górze. Swego czasu Fundacja Lyada, w ramach społecznej akcji, odmalowała jego nawierzchnię. Pojawiło się tu piękne, wielkie Słońce. Jednak teren wymagał kompleksowej odnowy. Najpierw więc boisko zlikwidowano, teraz przyszedł czas na następny etap zmian w tym miejscu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Kapała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.